WRC. Latvala: Rajd Argentyny mi odpowiada, ale nie jest łatwy

- Jeśli nie jesteś ostrożny, możesz uderzyć w duży kamień, gdy tylko zbliżysz się do limitu, szczególnie podczas drugiej pętli - mówi przed rajdem Argentyny Jari-Matti Latvala, kierowca Volkswagena. Relacje na żywo z rajdu Argentyny od czwartku do niedzieli w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!
- Ten rajd odpowiada mojemu stylowi jazdy, ale nie jest łatwy. Jeśli nie jesteś ostrożny, możesz uderzyć w duży kamień, gdy tylko zbliżysz się do limitu, szczególnie podczas drugiej pętli. Z tego powodu zawsze trzeba zostawić sobie pewien margines, aby mieć czas na reakcję. Byłbym bardzo zadowolony z finiszu na podium. W Portugalii nie poszło nam najlepiej. Kluczem będzie teraz unikanie błędów i tak równa jazda jak podczas trzech pierwszych rajdów - mówi Jari-Matti Latvala, kierowca Volkswagena.

Mikko Hirvonen, jadący jak Robert Kubica fordem fiestą WRC, był zadowolony z wyniku w Rajdzie Portugalii, a w Argentynie liczy na więcej. - Kiedy wszystko jest na swoim miejscu, wiemy, że mamy auto i tempo, aby walczyć w czołówce. To nasz cel. To trudny rajd - nawet jeśli chodzi o walkę o podium - ale damy z siebie wszystko, aby to osiągnąć. Chcemy walczyć o czołowe pozycje. To plan minimum, ale wiemy też, że musimy ciężko pracować, aby go zrealizować - powiedział Fin.

Rajd będzie rozegrany w prowincji Cordoba, bazą jest Villa Carlos Paz. Zaplanowano 14 odcinków specjalnych o łącznej długości 406 km. To rekord w rajdowych MŚ. W sumie do przejechania będzie ponad 1400 km.

Zespół rajdowy od kuchni. Jak oni to wszystko przewożą?