Sport.pl

Żużlowy mecz Polska - Australia w 1-majowe święto. Hampel w składzie biało-czerwonych

Reprezentacja Polski na żużlu w świąteczny czwartek w spotkaniu towarzyskim zmierzy się z drużyną Australii. Mecz odbędzie się na torze w Ostrowie Wlkp.
Biało-czerwonych do zwycięstwa nad "Kangurami" prowadzić będą m.in. krajowi liderzy drużynowego mistrza i wicemistrza Polski - zespołów SPAR Falubazu Zielona Góra i Unibaksu Toruń. Najlepszy zawodnik zielonogórskiej drużyny Jarosław Hampel pojedzie w parze z juniorem Unii Tarnów Kacprem Gomólskim, natomiast Tomasz Gollob będzie tworzył duet z Tomaszem Jędrzejakiem (Betard Sparta Wrocław).

Skład Polaków uzupełnią Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) i Piotr Pawlicki (Unia Leszno). Pod broń powołany nie został m.in. lider Stali Gorzów Krzysztof Kasprzak, zwycięzca ostatniego turnieju Grand Prix w Bydgoszczy. - Pewnie, że jest jeszcze kilku dobrych żużlowców, ale takie mecze służą temu, by przetestować też innych potencjalnych kandydatów do kadry na Drużynowy Puchar Świata - powiedział Sportowym Faktom Marek Cieślak, selekcjoner reprezentacji Polski. - Występ Tomasza Jędrzejaka, którego mianowałem kapitanem drużyny jest oczywiście ukłonem w stronę organizatorów imprezy [Jędrzejak jest wychowankiem klubu z Ostrowa - red.].

Australijczycy wystąpią w najsilniejszym składzie, na czele z uczestnikami cyklu Grand Prix - Darcy Wardem, Chrisem Holderem i Troyem Batchelorem. Czwartkowy mecz rozpocznie się o godz. 18.

POLSKA - AUSTRALIA

1 maja - Ostrów Wlkp.: godz. 18.

Polska: 9. Tomasz Gollob, 10. Tomasz Jędrzejak, 11. Janusz Kołodziej, 12. Piotr Pawlicki, 13. Jarosław Hampel, 14. Kacper Gomólski.

Australia: 1. Darcy Ward, 2. Cameron Woodward, 3. Jason Doyle, 4. Troy Batchelor, 5. Chris Holder, 6. Davey Watt.

Więcej o: