Sport.pl

Jeden krok od obrony tytułu mistrza Polski

W Lidzbarku Warmińskim rozegrano przedostatnią już w tym sezonie eliminację mistrzostw Polski w Motocrossie. Dobrze wypadli zawodnicy lubelskiego KM Cross, którzy pojechali w okrojonym składzie, ale nadal przewodzą w klasyfikacji generalnej.
Na domiar złego już podczas treningów na lidzbarskim torze z powodu defektu motocykla z drużyny odpadł jeszcze Filip Więckowski. Nie załamało te jednak jego klubowych kolegów. Podczas pierwszego dnia zawodów świetnie spisał się w klasie MX2 Karol Kędzierski. Zawodnik KM Cross wygrał - wyprzedził faworyzowanego Łukasza Lonkę z Głogowa, który na trasie miał upadek i minął linię mety jako drugi. Trzecią pozycję wywalczył Tomasz Wysocki z Cieszyna. Pozostali zawodnicy lubelscy zajęli miejsca: Łukasz Kędzierski - 4, Maciej Więckowski - 6, Wiktor Więckowski - 9, a Robert Maliszewski - 11. Natomiast nie powiodło się lublinianom w klasie MX2 Junior, gdzie jeźdźcy z Lublina znaleźli się poza podium. Sebastian Witkowski zajął czwartą lokatę, a Dominik Małecki dopiero 12. Ten drugi może narzekać na pecha, bo w pierwszej gonitwie zderzył się z innym zawodnikiem i nie ukończył wyścigu. W drugim był już piąty. W całych zawodach tej klasy zwyciężył Adam Tomiczek z Człuchowa. Z kolei w klasie kobiet wszystko odbyło się zgodnie z planem. Wygrała Joanna Miller z Człuchowa, przed Zofią Radziwiłowicz z Pruszkowa i Kingą Gajewską. Dwie lublinianki pojechały na miarę swoich możliwości - Aleksandra Szymuś zajęła szóstą lokatę, a Katarzyna Więckowska uplasowała się na dziewiątej pozycji. W drugim dniu zawodów dwóch zawodników KM Cross stanęło na podium w klasie MX85. Zwyciężył Jakub Barczewski z Lipna, a kolejne miejsca zajęli lublinianie Dominik Małecki i Kamil Osieleniec. W klasyfikacji generalnej prowadzi tu Barczewski, ale drugi jest Dominik Małecki. W najmocniejszej klasie MX Open udany rewanż zanotował Łukasz Lonka, ale drugą pozycję wywalczył Karol Kędzierski, a trzecią Łukasz Kędzierski. Bardzo dobrze pojechał 15-letni zaledwie Maciej Więckowski, który zajął piąte miejsce.

Broniący tytułu mistrzowskiego KM Cross utrzymał przewagę nad AMK Człuchów i prezes Piotr Więckowski liczy na to, że tak też będzie po ostatnich zawodach cyklu, które odbędą się 7 i 8 września w Gdańsku.