Sport.pl

MotoGP. Marquez wygrał Grand Prix Niemiec i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej

20-letni Hiszpan Marc Marquez zajął pierwsze miejsce na torze w Hohenstein-Ernstthal i w swoim debiutanckim sezonie objął pozycję lidera całego cyklu. Zepchnął z niej swojego rodaka Daniego Pedrosę, który w sobotę ucierpiał w wypadku i w niedzielę nie startował.
Marquez objął prowadzenie na szóstym z 30 okrążeń i nie oddał prowadzenia do samego końca. Było to jego drugie zwycięstwo w tym sezonie po triumfie w Austin.

Drugie miejsce zajął Brytyjczyk Cal Crutchlow, a trzeci był dziewięciokrotny mistrz świata Valentino Rossi.

Pedrosa chciał wystartować w wyścigu, wziął udział w rozgrzewce, ale poczuł się źle. Okazało się, że ma bardzo niskie ciśnienie krwi i musiał wycofać się z rywalizacji. W sobotę Pedrosa w trakcie popołudniowej sesji na jednym z zakrętów stracił panowanie nad maszyną, uderzył o asfalt i doznał złamania obojczyka.

Trzeci w klasyfikacji Jorge Lorenzo, który również zanotował upadek podczas treningu, tak samo jak Pedrosa nie wziął udziału w zawodach z powodu urazu obojczyka.

- To było ważne zwycięstwo, choć może nie cieszy mnie tak bardzo jak pierwsze w Austin. Nie było Daniego i Jorge. Bez nich wyścigi wyglądają nieco inaczej - stwierdził Marquez.

Następne zawody w MotoGP odbędą się 21 lipca w kalifornijskiej Laguna Seca, a kolejne we wszystkich klasach tydzień później w Indianapolis.

Wyniki GP Niemiec:

1. Marc Marquez (Hiszpania/Honda) 41.14,653

2. Cal Crutchlow (W.Brytania/Yamaha) strata 1,559

3. Valentino Rossi (Włochy/Yamaha) 9,620

Klasyfikacja generalna MŚ (po 8 z 18 eliminacji)

1. Marc Marquez (Hiszpania/Honda) 138 pkt

2. Dani Pedrosa (Hiszpania/Honda) 136

3. Jorge Lorenzo (Hiszpania/Yamaha) 127

Więcej o: