Rajdowe MP. Bębenek: Wracamy do walki

W sobotę Rajdem Dolnośląskim zakończyły się Rajdowe Mistrzostwa Polski. Rzutem na taśmę drugie miejsce zajęli bracia Bębenkowie. - To wspaniałe chwile, że po niemal trzyletniej przerwie wracamy do walki - powiedział Grzegorz Bębenek. Mistrzem Polski został Kajetan Kajetanowicz.

Ostatni raz Bębenkowie miejsce na podium Mistrzostw Polski zajęli 3. miejsce w 2009 roku. - Jesteśmy na pudle w klasyfikacji generalnej mistrzostw, to wspaniałe chwile, że po niemal trzyletniej przerwie wracamy do walki i liczymy się w generalce - podsumował start w MP Grzegorz. - Nie ukrywam, że w przyszłości na pewno będziemy naciskać na tytuł Mistrza Polski.

W tym roku duet z Bochni ścigał się nowym samochodem - Peugotem 207 S2000. - To świetny samochód, ale zarazem jedna z trudniejszych rajdówek, jakimi miałem okazję jeździć. Liczyłem, że z jego obsługą uporam się nieco szybciej, jednak rzeczywistość okazała się nieco bardziej brutalna. Na koniec wszystko zaczęło wychodzić - stwierdził kierowca teamu Michał.

Zakończony w sobotę Rajd Dolnośląski był ostatnią rudną tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Polski. Tytuł przypadł Mistrza Polski i najlepszego kierowcy na Dolnym Śląsku przypadł Kajetanowi Kajetanowiczowi, który braci Bębenków w klasyfikacji generalnej wyprzedził o 103 punkty.

Z 13 odcinków specjalnych Kajetanowicz był najszybszy na 11. Drugie miejsce zajął Wojciech Chuchała (Subaru ImprezaSTi), który stracił do zwycięzcy 28,3 s. Trzeci był Michał Bębenek (Peugeot 207S2000) - strata 34,0.

Finał rajdowej rywalizacji w tym roku rozgrywał się w Kotlinie Kłodzkiej. Do Polanicy-Zdroju. W piątek i sobotę zawodnicy przejechali trzynaście odcinków specjalnych o łącznej długości 183 kilometrów

Tegoroczny cykl Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski składał się z siedmiu rajdów.