F2. Polak na podium

Polski kierowca Kevin Mirocha zajął trzecie miejsce w wyścigu Formuły 2 na torze Monza. To jego piąte podium w tym sezonie.

Profil Sport.pl na Facebooku - 88 tysięcy fanów. Plus jeden?

Składające się z dwóch wyścigów zawody we Włoszech kończą sezon 2012. Liderem klasyfikacji generalnej jest Luciano Bacheta, który w sobotnim wyścigu zajął czwarte miejsce. Wygrał wicelider, Matheo Tuscher.

Mirocha zajął trzecie miejsce i jest szósty w liczącej 23 zawodników klasyfikacji. 20-latek urodził się na terenie Niemiec, ale pochodzi z Koszalina, a w F2 startuje na polskiej licencji. Karierę zaczynał w Formule BMW, później startował w Formule 3, Formule Renault i serii GP2, gdzie reprezentował Niemcy. Podium na Monzy jest jego piątym w tym sezonie. Wcześniej był trzeci w Portugalii i Belgii, drugi na Węgrzech i pierwszy w Wielkiej Brytanii.

W niedzielę odbędzie się drugi wyścig, podczas którego rozstrzygnie się walka o mistrzostwo.