MotoGP. Zginął Marco Simoncelli

W niedzielnym Grand Prix Malezji w MotoGP doszło do tragedii. W okropnym wypadku zginął 24-letni Włoch Marco Simoncelli, który wpadł pod koła dwóch rywali. Wyścig odwołano.
Do zdarzenia doszło na drugim okrążeniu przedostatniej rundy Motocyklowych Mistrzostw Świata 2011. Marco Simoncelli (Honda) stracił panowanie nad motocyklem, przewrócił się na prawą stronę, sunął po torze i wpadł pod koła pędzących maszyn Amerykanina Colina Edwardsa (Yamaha) i Włocha Valentino Rossiego (Ducati). Kask 24-latka został zmiażdżony.

Simoncelli zmarł krótko po wypadku w wyniku poważnych obrażeń ciała.

- Jak tylko zobaczyłem wideo z wypadku, zrobiło mi się niedobrze - powiedział Casey Stoner, który w poprzednim tygodniu zapewnił sobie tytuł mistrza świata MotoGP. - Kiedy kask spada z głowy zawodnika, nie jest to dobry znak - dodał.

Marco Simoncelli

Marco Simoncelli urodził się 20 stycznia 1987 roku, w 2002 zadebiutował w mistrzostwach świata w klasie 125cc. W roku 2006 awansował do klasy 250cc, w której dwa lata później został mistrzem świata. W królewskiej kategorii MotoGP jeździł od obecnego sezonu. W czerwcu wywalczył pierwsze pole position w GP Katalonii, a w wyścigach dwukrotnie stawał na podium - na drugim miejscu w GP Australii i trzecim w GP Czech.

Zginął 23 października 2011.

Minuta ciszy we Włoszech

Wszystkie niedzielne wydarzenia sportowe we Włoszech poprzedzi minuta ciszy na cześć zmarłego motocyklisty - ogłosił prezydent Włoskiego Komitetu Olimpijskiego Gianni Petrucci.

Kondolencje rodzinie złożyły też największe kluby piłkarskie - Milan i Inter.

Tragiczny wypadek Marco Simoncellego w MotoGP [ZDJĘCIA]
Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?