Rajd Rzeszowski za nami

Załoga Platinum Rally Team: Michał Bębenek i Maciej Wilk zakończyła rywalizację w 20. Rajdzie Rzeszowskim na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Wywalczyli też trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Słowacji.
Po doskonałym początku pierwszego etapu wpływ na wynik końcowy miał półtoraminutowy pobyt poza drogą na drugim przejeździe odcinka Blizianka. Podczas drugiego dnia rywalizacji kierowca wskazywał na problemy z mocą auta.

Michał Bębenek: Najważniejsze, że jesteśmy na mecie. Miejsce oczywiście nie jest szczytem moich marzeń. Cieszymy się z trzeciego miejsca w Mistrzostwach Słowacji. Wydawało mi się, że tempo jazdy w drugim dniu rajdu było szybkie, jednak wyniki tego nie odzwierciedlały. Martwi mnie ta sytuacja. Jeszcze nie wiemy czemu się tak dzieje. Być może problem tkwi w jednostce napędowej samochodu. Będziemy wyjaśniać przyczyny tej sytuacji.

Maciej Wilk: Cieszę się, że dość szybko zgraliśmy się z Michałem i nie ukrywam, że ten start był dla mnie bardzo ważny. Wydaje mi się, że tempo naszej jazdy było bardzo dobre, ale tak jak wspomniał Michał, drugiego dnia nie miało to specjalnego przełożenia na wyniki. Bardzo szybko znalazłem wspólny język z całym zespołem i mam nadzieję, że także kierowca jest zadowolony ze współpracy.

20. Rajd Rzeszowski okazał się imprezą bardzo ciekawą pod względem sportowym. Wystartowała w nim rekordowa liczba ponad 140 załóg. Piękna pogoda przez cały czas trwania imprezy, bardzo wymagające i trudne techniczne odcinki specjalne oraz doskonała organizacja - wszystko to wpłynęło na to, iż jubileuszowy Rajd Rzeszowski na długo pozostanie w pamięci kibiców i zawodników.

Do końca sezonu Platinum RSMP pozostały jeszcze trzy rajdy. Zawodnicy walczyć będą o cenne punkty w klasyfikacji generalnej na Dolnym Śląsku, na Mazurach i podczas rajdu na Słowacji. Obecnie w klasyfikacji generalnej mistrzostw prowadzi Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000 - 127,5 pkt.). Na kolejnych miejscach uplasowali się: Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza STI R4-106 pkt.), Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000/RRC - 104 pkt.) oraz Tomasz Kuchar (Mitsubishi Lancer V HR P - 80,5 pkt.) i Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer X R4 - 77 pkt.).

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?