DRIFT MASTERS Grand Prix 2016 w polskiej stolicy driftu - na płockim stadionie piłkarskim!

4 i 5 czerwca za sprawą Drift Masters GP w Płocku odbedzie się prawdziwy WEEKEND WRAŻEŃ. Na piłkarskim stadionie Wisły znów wystartują zawody w kontrolowany poślizgu. Drifting to jedna z najmłodszych dyscyplin motorsportu. Od lat zyskuje co raz większą rzeszę fanów i gromadzi na trybunach wiernych kibiców. Wciąż budzi ogromne zainteresowanie dając wiele pozytywnej energii dla każdego.

W Płocku na potrzeby zawodów DM GP wylany zostanie asfaltowy tor na stadionie piłkarskim, na którym rywalizować będą najlepsi drifterzy w stawce. Poza widowiskowymi przejazdami kierowców będzie jak zwykle: coś dobrego dla całej rodziny. Na najmłodszych czeka specjalny Park Rozrywki w miasteczku eventowym a w oczekiwaniu na sportowe show, organizator zaprasza wszystkich na towarzyszący driftingowemu wydarzeniu w Płocku - Jarmark Tumski. Na liście do koniecznego odwiedzenia znaleźć się musi oczywiście Park Maszyn, w którym każdy driftowóz będzie na wyciągnięcie ręki. Dla amatorów gier prawdziwa gratka: prezentacja gry Assetto Corsa (Techland) i nowa rzeczywistość symulatorów oraz oprogramowania treningowego do sportów motoryzacyjnych. O dobry nastrój i humor zadba niegdyś pierwszy żółty sweterek kraju, czyli Mariusz Kałamaga (Łowcy.B), który zaskoczy driftingową publiczność w Płocku bardzo muzycznie.

 

Sobotnia 3 runda DM GP, jako pierwsza w tym sezonie runda nocna, odbędzie się przy pełnym oświetleniu stadionu. Start po zmroku o 21:30 więc będzie klimatycznie i dynamicznie. O wysokie skoki adrenaliny zadbają drifterzy jadąc po torze, który różni się od tego z ubiegłego roku, więc o rutynie nie ma mowy.  Emocje widzów na stadionie podkręcą niesamowite dziewczyny z Psycho Dolls, które urzekają pokazami ognia a całości dopełnią akrobatyczne wyczyny zespołu FMX Freestyle Family. Swoje show będą mieć także płoccy motocykliści, którzy w ciągu dnia gromadzą motofanów w miasteczku eventowym, a wieczorem godnie zaprezentują siebie i swoje pojazdy na asfaltowym torze.

 

W niedzielę podczas 4 rundy, w promieniach słońca drifterzy poślizgają się specjalnie dla Piłkarzy Wisły Płock. Gospodarze stadionu wywalczyli powrót do ekstraklasy i właśnie w ten sposób liga Drift Masters chce uhonorować ich sukces.

 

Przed nami największe w tym sezonie motoryzacyjne show z driftem w roli głównej. To będzie prawdziwy weekend wrażeń dlatego warto spędzić go w Płocku.

 

Bilety na Drift Master GP już w sprzedaży dostępne w sieci e-Bilet oraz siedzibie POKiS. Po raz pierwszy w Płocku do nabycia bilety do KLUBU KIBICA DMGP (strefa z cateringiem, alkoholem, relacją TV).