Sporty motorowe

 • Wielkie kontrowersje po GP Bahrajnu. "Sędziowie nagle zmienili zdanie"

  Wielkie kontrowersje po GP Bahrajnu. "Sędziowie nagle zmienili zdanie"

  Pięć okrążeń przed końcem wyścigu o Grand Prix Bahrajnu Max Verstappen z Red Bulla wyprzedził lidera, Lewisa Hamiltona z Mercedesa. Zrobił to jednak poza torem i musiał oddać pozycję kierowcy Mercedesa. Sytuacja wzbudziła spore kontrowersje, bo Hamilton w tym samym miejscu wyjeżdżał poza tor aż 29 razy w czasie wyścigu i miał zyskać w ten sposób blisko sześć sekund. Dyrekcja wyścigu ma rację, gdy wskazuje, że to inne sytuacje, ale nie, gdy przekonuje, że Hamilton nie zyskiwał przewagi podczas przekraczania limitów toru. Zwłaszcza że w trakcie wyścigu ostrzegała go przed karą za powtórzenie takiego manewru.

 • "Kubica znalazł sobie miejsce na ujście ekscytacji i pasji. Cieszę się, że pozostaje realistą"

  "Kubica znalazł sobie miejsce na ujście ekscytacji i pasji. Cieszę się, że pozostaje realistą"

  - Cieszę się, że pozostaje realistą. Nadal jest w Alfie w roli rozwojowego kierowcy, choć wiadomo, że już nie wróci nigdzie do roli podstawowego. Znalazł sobie miejsce na ujście ekscytacji i pasji, jaką wciąż ma do motorsportu. To piękne i bardzo ważne - mówi o sytuacji Roberta Kubicy, który poza rolą trzeciego kierowcy Alfy Romeo Racing Orlen w Formule 1 będzie także jeździł w wyścigach długodystansowych autor książek o F1 i dziennikarz, Maurice Hamilton.

 • Robert Kubica "odwalił kawał dobrej roboty. Każdy w F1 chciałby takiego sponsora jak Orlen"

  Robert Kubica "odwalił kawał dobrej roboty. Każdy w F1 chciałby takiego sponsora jak Orlen"

  Po przedsezonowych testach mówiło się, że Alfa Romeo Racing ORLEN może być największą niespodzianką nowego sezonu Formuły 1. Prezentowali tempo na miarę walki z Ferrari, czyli wejścia do najlepszej dziesiątki. Po pierwszych sesjach przed Grand Prix Bahrajnu może być mniej euforii, ale i tak wyniki zespołu są o wiele lepsze niż w zeszłym sezonie. - Robert Kubica odwalił kawał dobrej roboty w symulatorze - mówi nam dziennikarz blick.ch, Roger Benoit.

 • Co za pech Kubicy! Polak znów nie wystartował w zawodach! Niespodziewana zmiana warunków! [WIDEO]
 • Rozbity bolid, a potem absurdalna rozmowa Raikkonena. "Dlaczego odpowiadacie?!"

  Rozbity bolid, a potem absurdalna rozmowa Raikkonena. "Dlaczego odpowiadacie?!"

  Kimi Raikkonen najpierw zgubił przednie skrzydło swojego bolidu, a potem odbył absurdalną rozmowę ze swoim inżynierem wyścigowym - takim wydarzeniem podczas drugiego treningu zakończył się pierwszy dzień nowego sezonu Formuły 1. Obie piątkowe sesje na torze Sakhir w Bahrajnie wygrał Max Verstappen z Red Bulla.