Marco Asensio

Hiszpan holenderskiego pochodzenia występujący na pozycji ofensywnego pomocnika w Realu Madryt oraz w reprezentacji Hiszpanii.
Data: 21 stycznia 1996 (20 lat)
Miejsce urodzenia: Palma de Mallorca, Hiszpania
Wzrost: 1,8 m
Facebook: facebook.com/marcoasensio10/
Instagram: instagram.com/marcoasensio10/
Twitter: twitter.com/marcoasensio10

Kariera

Wychowanek Mallorki w 2014 roku osiągnął porozumienie z Realem Madryt. Podpisał z nowym klubem sześcioletni kontrakt i miał przejść do drużyny "Królewskich" po zakończeniu sezonu 2014/15, jednak następny rok spędził jeszcze na wypożyczeniu w Espanyolu. Tam się ogrywał i dojrzał piłkarsko. Po powrocie, Asensio już w pierwszych dwóch meczach (w tym o Superpuchar Europy) potwierdził klasę, zdobywając piękne bramki. Hiszpańska "Marca" pisze, że od czasów Raula nie było w Madrycie tak dobrze rokującego młodego gracza. Jego świetne występy w barwach Realu zostały docenione przez selekcjonera, który powołał go do kadry. Zadebiutował w niej 29 maja 2016 w wygranym 3:1 meczu z Bośnią i Hercegowiną.

Charakterystyka

Asensio to typ ofensywnego pomocnika, mogącego grać równie dobrze na obu skrzydłach. Dysponuje odpowiednią szybkością, dużymi umiejętnościami technicznymi i dobrym przeglądem pola. Wszystko wskazuje na to, że może stać się ważnym piłkarzem Realu na wiele lat.

marco asensio