Łukasz Wiśniewski

Łukasz Wiśniewski

Łukasz Wiśniewski urodził się 3 lutego 1989 roku we Włodawie w Województwie Lubelskim. Mierzy 198 cm wzrostu i gra na pozycji środkowego. Począwszy od roku 2010 występuje w reprezentacji Polski, z którą zdobył m.in. 1 miejsce w turnieju Ligi Światowej w roku 2012.

Kariera drużynowa

Kariera siatkarska Łukasza Wiśniewskiego rozpoczęła się w zespole UKS Serbinów Biała Podlaska. Zawodnik grał w tej drużynie w latach 2004-2008. Następnie po 4 sezonach zdecydował się na zmianę barw klubowych i stał się graczem AZS-u Częstochowa. Tam kariera Łukasza Wiśniewskiego rozkwitła na tyle, że otrzymał on pierwsze powołanie do reprezentacji Polski. Największym sukcesem tego zawodnika, jaki osiągnął wraz z częstochowską drużyną, było zdobycie Pucharu Challenge w roku 2012. W „polskim” finale siatkarze ze Śląska okazali się lepsi od AZS-u Politechniki Warszawskiej.

Począwszy od sezonu 2012/2013 Łukasz Wiśniewski rozpoczął występy w drużynie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Była to bardzo dobra decyzja bowiem ze swoim nowym klubem zawodnik zaczął zdobywać kolejne trofea. W latach 2013-2014 sięgał 2 razy po Puchar Polski. Także w roku 2013 cieszył się ze zdobycia srebrnego medalu Mistrzostw Polski. Z kolei 3 sezony później siatkarz zdobył pierwszy w swojej karierze złoty medal Polskiej Ligi Siatkówki. W finale tych rozgrywek ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała w 3 meczach Asseco Resovię.

Kariera reprezentacyjna

Łukasz Wiśniewski pierwsze powołanie do reprezentacji Polski otrzymał w roku 2010, kiedy był zawodnikiem AZS-u Częstochowa. Swój debiut zaliczył w towarzyskim spotkaniu z Francją. Już w następnym sezonie zajął wraz z drużyną narodową 2 miejsce w Pucharze Świata rozgrywanym w Japonii. Od biało-czerwonych lepsi okazali się tylko Rosjanie. Z kolei rok później Polacy nie dali szans swoim rywalom i okazali się najlepsi w rywalizacji o zwycięstwo w Lidze Światowej. W wielkim finale, który odbył się w Sofii, nasza reprezentacja pokonała Amerykanów 3:0. Rok 2013 przyniósł Łukaszowi Wiśniewskiemu kolejny złoty medal. Tym razem zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zdobył go podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Siatkarz brał również udział w Mistrzostwach Europy, które były rozgrywane w 2013 roku, w Danii i w Polsce.

Nagrody indywidualne

Siatkarz z Włodawy zdobył w swojej karierze kilka nagród indywidualnych. W roku 2013 został ogłoszony najlepszym blokującym Pucharu Polski. Podobne wyróżnienie spotkało go w następnym sezonie. Z kolei w roku 2016 Łukasz Wiśniewski zdobył tytuł najlepszego zagrywającego Pucharu Polski.

Łukasz Wiśniewski