Zaskakująca przeszkoda w finale MŚ w Eugene. Biegacze musieli omijać... kamerzystę

Do nietypowego zdarzenia doszło podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene. W finale biegu na 3000 metrów z przeszkodami biegacze musieli pokonać dodatkową "przeszkodę" w postaci kamerzysty.

Trwają lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Eugene. Podczas ostatniej nocnej sesji odbył się finał biegu na 3000 metrów z przeszkodami mężczyzn. Zawodnicy na trasie musieli pokonać jedną dodatkową "przeszkodę".

Zobacz wideo Maria Andrejczyk: Ważniejsze są cisza i spokój, które pozwalają skupić się na najcięższej pracy

Dodatkowa "przeszkoda" w finale mistrzostw świata. Kamerzysta został na bieżni

Już na pierwszy okrążeniu walczący o medale biegacze musieli się zmierzyć z dodatkową "przeszkodą". Jeden z kamerzystów się zagapił i nie zdążył opuścić bieżni, przez co zawodnicy musieli go ominąć. Mężczyzna dopiero po chwili zorientował się, że jest w centrum wydarzeń. Na szczęście nie przeszkodziło to w przebiegu rywalizacji, w której najlepszy okazał się aktualny mistrz olimpijski w tej konkurencji, Soufiane El Bakkali z Maroka. 

Adrianna Sułek ma spore szanse na medal w siedmioboju na MŚ w lekkoatletyce 2022Adrianna Sułek ma zostać ikoną. Idzie na rekord. "Postaram się pobiec życiówkę"

Polscy sportowcy walczyli o kolejne medale. Sułek pobiła rekord życiowy, ale była czwarta 

W nocy z poniedziałku na wtorek polscy kibice trzymali mocno kciuki za dwie zawodniczki. O medal w siedmioboju rywalizowała Adrianna Sułek, która biła rekordy życiowe w kolejnych konkurencjach i przez pewien czas zajmowała nawet drugą lokatę. Ostatecznie medalu zdobyć się nie udało, jednak czwarte miejsce i pobicie rekordu życiowego w łącznej punktacji to wielki sukces młodej Polki. W finale biegu na 1500 metrów rywalizowała Sofia Enaoui. Wicemistrzyni Europy z 2018 roku zaprezentowała się świetnie, zajmując piąte miejsce i notując udany powrót do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Worlds AthleticsUkraińcy na MŚ patrzą, ilu ludzi zabili Rosjanie. "Ukradli nawet talerze. Zwierzęta"

Więcej o: