Oficjalnie: Anita Włodarczyk nie wystartuje na mistrzostwach świata. Koniec marzeń o medalu

To już pewne - Anita Włodarczyk nie wystąpi na tegorocznych mistrzostwach świata. Informację o absencji najlepszej polskiej młocarki, która w poniedziałek przeszła zabieg artroskopii kolana, przekazał jej trener Krzysztof Kaliszewski.
Zobacz wideo

Dwukrotna medalistka olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk nie wystąpi na tegorocznych mistrzostwach świata w Dausze. W poniedziałek reprezentantka Polski przeszła zabieg artroskopii kolana i podda się teraz rehabilitacji. Informację o absencji Włodarczyk potwierdził na łamach "Przeglądu Sportowego" trener zawodniczki Krzysztof Kaliszewski. 

Anita Włodarczyk nie wystąpi na mistrzostwach świata w Dausze. Polska młociarka przeszła już artroskopię kolana

- Już wcześniej sygnalizowaliśmy, że start Anity w Dausze może być wykluczony, a operacja, którą przeszła w Warszawie to potwierdziła [...]. Bez wchodzenia w szczegóły zabiegu, podczas jego wykonywania pojawiły się nowe szczegóły. Okazało się, że operacja była bardzo potrzebna i dobrze, że doszło do niej teraz. Obecnie Anicie potrzebna jest trzymiesięczna rehabilitacja, dlatego nie ma mowy o starcie w mistrzostwach świata. Za to będziemy mieć dużo czasu na przygotowania do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" Kaliszewski.

Teraz Włodarczyk ma skupić się na powrocie do pełni zdrowia oraz rozpoczęciu przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w przyszłym roku. Nasza młociarka niejednokrotnie podkreślała, że karierę chciałaby skończyć na szczycie, najchętniej ze złotym medalem IO na szyi.

Włodarczyk na MŚ startowała pięć razy, czterokrotnie zdobywając złoty medal. Pierwszy raz dokonała tego w 2009 roku w Berlinie. Od 2013 roku Polka nie oddawała tytułu, sięgając po złota kolejno w Moskwie (2013), Pekinie (2015) oraz Londynie (2017). Mistrzostwa świata w lekkoatletyce w Dosze odbędą się w dniach 28 września - 6 października

Więcej o: