HME w Paryżu. Popołudniu Tymińska powalczy o medal

W konkursie pchnięcia kulą rozgrywanym na Halowych Mistrzostwach Europy w Paryżu nasza pięcioboistka Karolina Tymińska zajęła szóste miejsce. Po trzech konkurencjach pięcioboju Polka jest czwarta i popołudniu będzie walczyć o pierwszy medal dla Polski.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

W pchnięciu kulą Tymińska osiągnęła wynik 14.06 m zajmując szóste miejsce w stawce czternastu zawodniczek. Polka i wszystkie jej rywalki były daleko w tyle za Austrą Skujyte. Litwinka pchnęła kulę na odległość 17,53 m. Żadna z pozostałych zawodniczek nie przekroczyła 15 m. Dzięki temu wynikowi Skujyte awansowała na pozycję liderki pięcioboju. Tymińska również wspięła się wyżej - obecnie zajmuje czwarte miejsce (2753 pkt.), ze stratą 166 pkt. do trzeciej Holenderki Remony Fransen (2919).

Strata jest spora, ale w obu popołudniowych konkurencjach Polka jest mocna. Jej rekord życiowy w skoku w dal to 6,63 metra z 2008 roku. Jeżeli Polka zbliży się to tego wyniku, powinna zniwelować stratę przed ostatnią konkurencją, biegiem na 800 metrów. Tu Polka nie ma sobie równych, z rekordem życiowym 2.05.53.

Czy Polka wywalczy medal? Wszystko okaże się popołudniu. Skok w dal rozpocznie się o 15:45 a bieg na 800 metrów o 18:28.

W biegu na 3000 m odpadł Łukasz Parszczyński  ?

Więcej o: