Lekkoatletyka. Callum Priestley zawieszony na dwa lata

Brytyjski płotkarz Callum Priestley został zawieszony na dwa lata, po tym jak w marcu testy dopingowe wykazały, iż stosował zakazany clenbuterol. 21-letni zawodnik jest pierwszym brytyjskim lekkoatletą złapanym na dopingu od 2003 roku.

Callum Priestley został ukarany dwuletnią dyskwalifikacja, a ponadto dożywotnim zakazem startów na Igrzyskach Olimpijskich. Testy wykonano w styczniu w RPA, a o ich wyniku informowaliśmy już w marcu. 

- Jednym z istotnych aspektów sprawy jest fakt, że Callum Priestley został przebadany poza sezonem, kiedy nie startował, w dodatku poza terenem Wielkiej Brytanii - powiedział Andy Parkinson z Brytyjskiej Agencji Antydopingowej. - Wyrok jest zgodny ze szczególną uwagą, jaką nasza agencja przykłada do testów przeprowadzanych poza sezonem. To powinno być ostrzeżenie dla innych zawodników - dodał.

21-letni Priestley jest halowym mistrzem Wielkiej Brytanii na 60 metrów przez płotki. To pierwszy przypadek dopingu w brytyjskiej lekkie atletyce od dyskwalifikacji Dwayne'a Chambersa w 2003 roku.

trzeci w Akwizgranie był Przemysław Czerwiński ?

Więcej o: