Bolt po Igrzyskach w Londynie spróbuje innych konkurencji

PREGLĄD PRASY. Jak informuje Przegląd Sportowy Usain Bolt zapowiada, że po Igrzyskach w Londynie spróbuje swoich sił w biegu na 400 metrów lub skoku w dal. Nie bez znaczenia w tej kwestii są pieniądze - więcej startów i ewentualne dobre wyniki jamajskiego sprintera zagwarantują mu nowe kontrakty reklamowe.

Najszybszy człowiek świata Usain Bolt ujawnił właśnie, że po Igrzyskach Olimpijskich w Londynie spróbuje przestawić się na jedną z dwóch nowych specjalności: 400 metrów, ewentualnie skok w dal. W pierwszej konkurencji ma rekord życiowy 45.28, w drugiej próbował swoich sił w dzieciństwie. Można jednak przypuszczać, że skoki w granicach 8.50 m nie będą problemem dla Jamajczyka.

Na razie jednak Usain Bolt musiał się wycofać z życia sportowego. Za wcześnie wrócił na bieżnie po kontuzji ścięgna Achillesa i przypłacił to utratą prestiżu niezwyciężonego sprintera - przegrał bowiem setkę z Amerykaninem Tysonem Gayem w Diamentowj Lidze w Sztokholmie.

W tym tygodniu Bolt przedłużył umowę z Pumą aż do 2013 roku. Przedstawiciele niemieckiej firmy podali, że rekordy świata Bolta na 100 i 200 metrów zwiększyły sprzedaż ich wyrobów o ponad 105 mln dolarów.

Przed Boltem innymi wybitnymi sprinterami, którzy dobrze radzili sobie w skoku w dal byli Jesse Owens, Carl Lewis i Dwight Phillips - wszyscy z USA.

Lekkoatletyka. Rekordzistka Polski na dopingu ?

Więcej o: