Sportowe obiekty olimpijskie

Zawody Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich zostaną przeprowadzone na 18 obiektach sportowych. Zawodnicy zmagać się będą w 26 dyscyplinach sportowych.

Ceremonię otwarcia oraz zamknięcia zaplanowano na The Float Marina Bay - pływającym obiekcie położonym na wodach zatoki przylegającej do miasta o wymiarach 120x83 m. Może pomieścić 9 tys. osób.

Piłka ręczna, szermierka, boks, zapasy, judo oraz taekwondo rozegrane zostaną na International Convention Centre. Jest on jednym z największych wielofunkcyjnych obiektów sportowych w Singapurze.

Zawody w gimnastyce artystycznej oraz sportowej zostaną przeprowadzone w Bishan Sports Hall , położonym w centrum Singapuru.

Konkurencje lekkoatletyczne rozegrane zostaną na Bishan Stadium, które stanowi część Bishan Sports & Recreation Centre. Od 1999 roku wykorzystywany jest przez miejscowe kluby piłkarskie jako obiekt treningowy. Na co dzień rozgrywane są tu mecze np. w ramach Pucharu Azji.

Turnieje piłki nożnej odbędą się na Jalan Besar Stadium - w miejscu narodzin piłki nożnej, które powstało w 1932 roku. Obecnie posiada 6000 miejsc dla widzów.

Turniej tenisa przeprowadzony zostanie w Kallang Tennis Centre, położonym w południowo-wschodniej części Singapuru. Znajduje się tu 14 kortów tenisowych, na których najczęściej trenuje narodowa reprezentacja Singapuru.

W łucznictwie sportowcy współzawodniczyć będą na obiekcie o powierzchni 50 000 m2 - Kallang Field. Na co dzień wykorzystywany jest do rozgrywek krykieta i softballu.

Zawody hokejowe MIO odbędą się na Sengkang Hockey Stadium, który stanowi kompleks różnych obiektów sportowych, jak: baseny, hale sportowe, studio tańca, obiekty rekreacyjne i rozrywkowe.

Turnieje tenisa stołowego oraz badmintona będą zorganizowane na Singapore Indoor Stadium, który oficjalnie otwarto w 1989 r. Obiekt jest największym i najbardziej uniwersalnym miejscem rozgrywania różnych zawodów. Posiada 12 tys. miejsc dla kibiców.

Zawody pływackie, strzeleckie i pięciobój nowoczesny odbędą się w Singapore Sports School, która powstała w 2004 r. Wyposażona jest ona w dwa baseny o wymiarach olimpijskich z 400 osobowymi trybunami, 10 kortów do badmintona, centrum tenisa stołowego, osiem 400-metrowych torów do biegania oraz w siłownie.

W innych dyscyplinach sportowcy współzawodniczyć będą w:

Singapore Turf Club Riding Centre - jeździectwo,

Tampines Bike Park - konkurencje kolarskie, takie jak: BMX, jazda na czas, wyścigi MTB,

Toa Payoh Sports Hall - podnoszenie ciężarów, siatkówka,

Toa Payoh Swimming Complex - skoki do wody,

Scape - koszykówka, miejsce spotkań w ramach programu kulturalno-edukacyjnego,

East Coast Park - triathlon,

Marina Reservoir - wioślarstwo, kajakarstwo,

National Sailing Centre - żeglarstwo.