Afryka postara się o lekkoatletyczne MŚ w 2017 r.

Afryka uznała mistrzostwa świata w piłce nożnej w RPA za sukces i teraz zamierza starać się o kolejne sportowe imprezy. Poważne plany ma co do lekkoatletycznych mistrzostw świata

- Maroko prawdopodobnie będzie się starać o organizację mistrzostw, a jeśli tak się stanie, prawdopodobnie wygramy - powiedział w poniedziałek prezydent afrykańskiej federacji (AAC), Hamad Kalkaba Malboum.

- Zachęcił nas do tego piłkarski mundial w RPA - dodał Kalkaba dwa dni przed rozpoczęciem 17. lekkoatletycznych mistrzostw kontynentu.

- Wiemy też, że RPA, Nigeria, Algieria i Egipt mogłyby zrealizować wspaniałe mistrzostwa, ale ponieważ Maroko starało się o imprezę w 2015 r., powinniśmy dać im szansę w 2017 r. - uznał Kalkaba, będący jednocześnie wysokiego stopnia kameruńskim wojskowym.

Mistrzostwa w 2011 r. odbędą się w Daegu w Korei Południowej. Moskwa zrealizuje turniej w 2013 r. Londyn i Pekin starają się o rok 2015.

Jeżeli kraj z Afryki wygrałby, byłby to - podobnie jak w przypadku ostatniego mundialu futbolowego - pierwszy taki przypadek w historii.

Kalkaba dodał jeszcze, że w przyszłym roku RPA zorganizuje pierwsze mistrzostwa Afryki w Cross Country.

Merlene Ottey biegnie przez 30 lat ?

Więcej o: