Ciężarne Radcliffe i Goucher w nowojorskim minimaratonie

Rekordzistka świata w maratonie Paula Radcliffe i równie znakomita Amerykanka Kara Goucher zamierzają celebrować swoje ciąże i swoją przyjaźń biegiem w nowojorskim minimaratonie. W przyszłym miesiąc przebiegną ulicami miasta 10 km

36-letnia Radcliffe trzy razy wygrywała nowojorski maraton. Cztery lata młodsza Goucher w Nowym Jorku i w Bostonie była trzecia. Od tego roku biegaczki rozpoczęły wspólne treningi, obie też mają wyznaczoną na wrzesień datę porodu.

Dla Radcliffe i jej męża, byłego brytyjskiego biegacza na 1500 m Gary'ego Lough'a, będzie to drugie dziecko. Goucher i jej mąż, olimpijczyk z 2000 r. Adam Goucher, cieszyć się będą z pierwszego potomka.

Jak powiedziała jedna z organizatorek, Mary Wittenberg, zawodniczki zamierzają biec, a nie ścigać się.

To będzie 39 edycja zawodów w Central Parku. W 2001 r. wygrała je Radcliffe.

Goucher i Radcliffe rozpoczęły wspólne treningi po podróży Brytyjki do rodzinnego miasta Amerykanki, Portland w stanie Oregon. Rekordzistka świata przybyła do USA, aby potrenować z Alberto Salazarem, prowadzącym program Nike'a dla zaawansowanych sportowców.

- Co to za emocje, gościć jedne z najlepszych sportsmenek na świecie, przy czym obie mają ogromne zamiłowanie do tego sportu, do biegów w damskim wydaniu i do biegania razem.

Steira biega na śniegu i na bieżni ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.