Energetyczny start Dalkii w Warszawie

W piątej edycji Półmaratonu Warszawskiego, który odbędzie się w niedzielę 28 marca, po raz pierwszy wystartuje drużyna Dalkii. Koncern energetyczny od wielu lat aktywnie wspiera sport zarówno zawodowy jak i amatorski - wśród swoich pracowników - czego dowodem będzie wystawienie wspólnej, międzynarodowej drużyny, złożonej z pracowników firmy oraz dwóch pokoleń sportowców.
embed

W barwach blisko trzydziestoosobowej ekipy wystartują m.in.: Adam Wiercioch - pracownik Dalkii oraz aktualny srebrny medalista olimpijski z Pekinu w szermierce, młodzi sportowcy uczestniczący w programie edukacyjnym Akademia Talentów Dalkii oraz kadra zarządzająca firmy. - Razem pracujemy i razem chcemy bawić się i wygrywać - podkreśla Alexandre Farion, prezes zarządu Dalkia Energy & Technical Services.

Kapitanem drużyny został wybrany Andrzej Kandulski z Dalkii Poznań, posiadający największe, biegowe doświadczenie. Kandulski startował m.in. w największych maratonach w Berlinie i w Rzymie. W 2008 roku, startując w Półmaratonie Poznańskim, uzyskał czas 1:28:32. Czy teraz pobije swoje osiągnięcie? - Będzie trudno. To początek sezonu, wiele zależeć będzie od warunków atmosferycznych. Najważniejsze jednak, że udało się zmobilizować tak szeroką reprezentację Dalkii, co jest dla mnie budujące - tłumaczy.

Dla wszystkich zawodników teamu Dalkii start w Półmaratonie Warszawskim w barwach firmy to element inwestycji w zdrowie, ale także integracja w ramach grupy i dowód na to, że w swoją pracę wkładają tyle pasji co zawodowi sportowcy w bicie rekordów. Takie podejście towarzyszy wszystkim zawodnikom. Kapitan drużyny uzupełnia: - To oczywiście główne przesłanie i nie jestem w tym wyjątkiem, ale warto pamiętać również o tym, iż start w takich zawodach to możliwość wystartowania z prawdziwymi mistrzami, czego nie dają inne wydarzenia sportowe. Można więc pokusić się także o zdrową rywalizację, która jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

28 marca, drużyna Dalkii dołoży swoją "cegiełkę" do wielu działań podejmowanych w ramach strategii zrównoważonego rozwoju firmy, łączącej dbałość o wynik ekonomiczny, o zdrowie i rozwój pracowników, a także poszanowanie zasobów naturalnych.

Akademia Talentów Dalkii

Akademia Talentów Dalkii to innowacyjny program edukacyjny w polskim sporcie, adresowany do utalentowanej sportowo młodzieży w wieku 15-18 lat, którego głównym przesłaniem jest przybliżenie młodym sportowcom świata biznesu i mediów. Patronem Akademii jest Sport.pl oraz Gazeta Wyborcza.