Algierski lekkoatleta stracił tytuł wicemistrza świata

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) odebrało tytułu wicemistrza świata w biegu na 5000 m reprezentantowi Algierii, Ali Saidowi-Siefa. W jego organizmie stwierdzono obecność anaboliku.

Rzecznik IAAF Georgio Reineri poinformował, że również wynik badania próbki B wykazał obecność nandrolonu. Test antydopingowy został przeprowadzony w Edmonton po biegu, w którym algierski zawodnik, wicemistrz olimpijski z Sydney, zajął drugie miejsce.

W tej sytuacji, oprócz kary dwuletniego zakazu startu w zawodach, 23-letni Ali Saidi-Sief musi zwrócić srebrny medal. Otrzyma go trzeci zawodnik na mecie, mistrz olimpijski Etiopczyk Million Wolde. Brązowy medal dostanie Kenijczyk John Kibowen, który finiszował jako czwarty.