Swoboda pozazdrościła Kaczmarek. Co za wyczyn! "Polski" dzień w Ostrawie [WIDEO]

Ewa Swoboda przyzwyczaiła do tego, że niezbyt wcześnie rozpoczyna sezon w biegu na 100 metrów. Ten rok jest jednak nieco inny, w planach miała występ w Memoriale Kusocińskiego, ale z powodu kontuzji wycofała się i wystartowała dopiero podczas mityngu Zlata Tretra w Ostrawie. Tam spisała się rewelacyjnie, odnosząc imponujące zwycięstwo. Uzyskała świetny wynik, jeden z najlepszych w tym sezonie w Europie.

W Ostrawie odbywa się mityng Zlata Tretra, w którym biorą udział wielkie gwiazdy światowej lekkoatletyki. Nie brakuje również przedstawicieli Polski, w biegu na 400 m bezkonkurencyjna okazała się Natalia Kaczmarek, która uzyskała najlepszy wynik w sezonie. Ale nie tylko ona miała wiele powodów do radości.

Zobacz wideo Natalia Kaczmarek i Ewa Swoboda po awansie sztafety na igrzyska. "Jedziemy do Paryża"

Ewa Swoboda bezkonkurencyjna w Ostrawie. Kapitalny rezultat

Ewa Swoboda, która podczas halowych mistrzostw Europy zdobyła srebro w biegu na 60 m, zazwyczaj robi sobie dosyć długą przerwę przed startami na stadionach. Jej ostatni indywidualny start w maju miał miejsce w 2016 r. Lecz ten sezon jest wyjątkowy, już kilka tygodni temu biegaczka pomogła sztafecie 4x100 m wywalczyć olimpijską kwalifikację. A start w Memoriale Kusocińskiego uniemożliwiła jej kontuzja.

W Ostrawie 26-latka pokazała, że o jej dyspozycję nie trzeba się obawiać. Z czasem 11,05 s bardzo pewnie wygrała bieg na 100 m, chociaż zaliczyła nie najlepszy start, warunki były niesprzyjające (mokra bieżnia), a konkurencja wymagająca. Jednak druga Ginę Mariam Bass Bittaye uzyskała czas 11,14 s, a trzecia Zaynab Dosso 11,18 s.

Ewa Swoboda świetnie rozpoczęła sezon. Jedna z najlepszych w Europie

Na tak wczesnym etapie sezonu taki wynik może bardzo cieszyć. "To drugie najszybsze otwarcie sezonu na 100 m w karierze Ewy Swobody (rok temu 11,03 na Kusocińskim, ale przy lepszej pogodzie i w późniejszym terminie)" - czytamy na twitterowym profilu Athletic News.

Wynik uzyskany przez Polkę jest czwartym najlepszym w tym sezonie w Europie. Lepsze osiągnęły: Gemina Joseph (11,04 s), Dosso oraz Imani Lansiquot (11,02 s), a także Dina Asher-Smith i Daryll Neita (10,98 s).

Oczywiście najważniejsze w tym sezonie starty dopiero przed Ewą Swobodą. Na początku czerwca wystąpi na mistrzostwach Europy w Rzymie, a na przełomie lipca i sierpnia w igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Czy Ewa Swoboda zdobędzie medal na igrzyskach olimpijskich?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.