Groźny wypadek na zawodach. Lądował śmigłowiec LPR. Chłopiec trafił do szpitala

Do groźnego wypadku doszło podczas zawodów lekkoatletycznych na stadionie Wdy Świecie - informuje portal extraswiecie.pl. Jeden z nastolatków groźnie upadł na ziemię podczas konkursu skoku wzwyż i stracił przytomność, a na obiekcie musiało pojawić się Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Portal extraswiecie.pl poinformował, że we wtorek na stadionie Wdy Świecie niedaleko Bydgoszczy odbywały się finały wojewódzkich igrzysk młodzieży szkolnej. Podczas zmagań doszło do bardzo groźnej sytuacji z jednym z zawodników podczas konkursu skoku wzwyż. W efekcie zdarzenia na obiekcie pojawił się helikopter ratunkowy.

Zobacz wideo 3,7 miliona widzów na stadionach. "Duże zaufanie i emocje"

Wypadek pod Bydgoszczą. Nastolatek ucierpiał podczas zawodów lekkoatletycznych

Jeden uczestników konkursu skoku wzwyż miał upaść na ziemię obok materaca, który amortyzuje upadek. Niestety groźna sytuacja przerodziła się w prawdziwy dramat, ponieważ nastolatek na kilka minut stracił przytomność. Niemal od razu pojawili się obok niego medycy zabezpieczający imprezę, ale wezwano również dodatkową pomoc. 

- Na moment stracił przytomność, szybko ją odzyskał, od razu byli przy nim ratownicy medyczni z karetki zabezpieczającej zawody - mówi prezes zarządu Szkolnego Związku Sportowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Małgorzata Szopińska cytowana przez TVP3 Bydgoszcz.

Pojawiło się jednak podejrzenie urazu głowy i kręgosłupa, dlatego też na stadion Wdy Świecie przybył zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec wylądował na płycie boiska i po oględzinach medycy uznali, że niezbędny jest transport dziecka do szpitala. 

 

TVP3 Bydgoszcz poinformowało, że badania tomografem w jednym z bydgoskich szpitali nie wykazały u nastolatka poważnych obrażeń. Wiadomo, że jest on uczniem VII lub VIII klasy szkoły podstawowej, ponieważ młodzież właśnie w tym wieku rywalizowała w Świeciu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.