Kozakiewicz pokazał, kogo wspiera w eurowyborach. Zrobił nowy "gest Kozakiewicza"

- Był to gest złości na to, co się działo w tamtym czasie. Teraz ten gest jest zupełnie inny. Czasy są inne i zmienił się też gest Kozakiewicza - mówił Władysław Kozakiewicz, który przyjechał do Łodzi, by wesprzeć w przedwyborczej kampanii kandydata do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Obywatelskiej - Macieja Kozakiewicza.

"Gest Kozakiewicza" jest to potoczna polska nazwa obraźliwego gestu, który polega na zgięciu jednej ręki w łokciu i złapaniu jej ramienia drugą ręką. Wykonał go w kierunku radzieckich kibiców Władysław Kozakiewicz, złoty medalista w skoku o tyczce na igrzyskach olimpijskich w Moskwie w 1980 roku.

Zobacz wideo Imponujące zwycięstwo Natalii Kaczmarek podczas 70. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego

Władysław Kozakiewicz włączył się do kampanii wyborczej. Wiemy, kogo wspiera

Po zakończeniu kariery Kozakiewicz zajął się polityką. W latach 1998-2002 był radnym miasta Gdyni, a potem bezskutecznie kandydował do Sejmu i Parlamentu Europejskiego w 2019 roku. Teraz Kozakiewicz przyjechał do Łodzi, by wesprzeć w przedwyborczej kampanii kandydata do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Obywatelskiej - Macieja Kozakiewicza.

- Obaj promujemy zdrowy styl życia i dbałość o zdrowie. Obaj mamy również własny gest Kozakiewicza, który idealnie pasuje do obecnych czasów - mówił Maciej Kozakiewicz, który ma nowy gest - dłonie w kształcie serca.

- Wszyscy ludzie chcieli tego gestu, czy to był komunista w Polsce, czy demokrata. Zrobiłem to, co Rosjanom pokazać chcieli wszyscy. Był to gest złości na to, co się działo w tamtym czasie. Teraz ten gest jest zupełnie inny. Czasy są inne i zmienił się też gest Kozakiewicza. My wszyscy walczymy o to, byśmy się złożyli na lepszą Polskę, byśmy się do siebie uśmiechali, wymyślali, co możemy zrobić dla Polski dobrze. Symbol serca, który pokazujemy to znak, że potrzebna jest współpraca, w tym byśmy Polskę czynili jeszcze lepszym miejscem do życia. I o to nam chodzi - przyjaźń i zdrowie są najważniejsze - dodał Władysław Kozakiewicz dla "Radia Łódź".

Maciej Kozakiewicz jest promotorem zdrowej diety i instruktorem tzw. slow joggingu, który nie obciąża organizmu i pozwala jednocześnie zachować dobrą formę - czytamy w "TuŁódź.pl".

Podoba Ci się nowy gest Kozakiewicza?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.