Fantastyczna Pia Skrzyszowska! Jest medal HMŚ! Padł nowy rekord świata

Pia Skrzyszowska pokazała w finale, że jest w świetnej formie. Całą niedzielę prezentowała równe tempo i przypieczętowała to brązowym medalem halowych mistrzostw świata w Glasgow. Do samego końca walczyła o miejsce na podium z Amerykanką Masai Russell. Najlepsza była Devynne Charlton z Bahamów, która pobiła rekord świata.

Pia Skrzyszowska była w gronie kandydatek do medalu halowych mistrzostw świata. Była najlepsza w eliminacjach, miała trzeci najlepszy czas i wyrównała rekord życiowy w półfinale. Do tego na tym etapie odpadła jedna z głównych rywalek polskiej płotkarki.

Zobacz wideo Pia Skrzyszowska ze złotem Mistrzostw Polski w Toruniu. "Bieg odbiegał od ideału"

Mamy kolejny medal HMŚ! Padł też rekord świata

Polka startowała ponownie na szóstym torze, po swojej lewej stronie miała największe konkurentki - Cyrenę Sambę-Mayelę na piątym i Devynne Charlton na czwartym. O medal mogła się też liczyć biegnąca na trzecim torze Amerykanka Masai Russell, która wygrała trzeci półfinał, wyrównując swój rekord życiowy (7,79).

Skrzyszowska nieco została w blokach i na dystansie musiała rywalizować z Russell. Z przodu były Francuzka i reprezentantka Bahamów. Polka wymieniała się pozycją z Amerykanką, ale na ostatnich kilkunastu metrach była minimalnie z tyłu. Ostatecznie obroniła trzecie miejsce i wywalczyła brązowy medal halowych mistrzostw świata! Miała czas 7,79 sek. Była regularna przez cały dzień.

Mistrzynią świata została Devynne Charlton, która ustanowiła nowy rekord świata - 7,65 sek. Wskazywano ją jako główną kandydatkę do złotego medalu.

Pia Skrzyszowska jest pierwszą polską płotkarką, która zdobyła medal mistrzostw świata w hali. Jak wyliczył statystyk Tomasz Spodenkiewicz, prowadzący twitterowe konto Athletics News, czas Polki w finale (7,79) to najlepszy rezultat brązowej medalistki w historii HMŚ.

Skrzyszowskiej naprawdę niewiele brakowało do wyrównania lub pobicia rekordu polski na dystansie 60 metrów przez płotki, który od 1980 r. należy do Zofii Bielczyk.

Brąz Skrzyszowskiej to drugi i ostatni medal dla Polski podczas HMŚ. W sobotę srebro w biegu na 60 metrów zdobyła Ewa Swoboda.

Finał biegu na 60 m ppł. kobiet na HMŚ - wyniki:

  1. Devynne Charlton (Bahamy) 7.65 - rekord świata
  2. Cyrena Samba-Mayela (Francja) 7.74
  3. Pia Skrzyszowska 7.79
  4. Masai Russell *USA) 7.81
  5. 5. Sarah Lavin (Irlandia) 7.91
  6. Charisma Taylor (Bahamy) 7.92
  7. Cindy Sember (Wielka Brytania) 7.92
  8. Luca Kozak (Węgry) 8.01
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.