Złodziej chciał ukraść plecak i się zaczęło. "Nie wiedział, z kim ma do czynienia"

Życie sportowców często nie jest usłane różami. Kradzieże czy włamania do posiadłości to częste problemy, z którymi muszą się borykać. Hiszpańska sportsmenka Nuria Picas za pośrednictwem mediów społecznościowych podzieliła się historią, która miała miejsce na jednym z lotnisk. Została napadnięta. Jak sama przyznaje, jej oprawca "nie wiedział, z kim ma do czynienia".

Nuria Picas to doświadczona biegaczka górska, która ma w swoim dorobku liczne sukcesy. Największym pozostaje ten z 2012 roku, kiedy wygrała tytuł Skyrunner World Series w SkyUltra. Okazuje się, że jej profesja nie tylko dała jej wiele medali i wyróżnień, ale potrafiła wyciągnąć z niemałych tarapatów. Mowa o sytuacji, którą podzieliła się na mediach społecznościowych. 

Zobacz wideo Ruszają lekkoatletyczne HMŚ. Prezes PZLA, Henryk Olszewski, wymienił nazwiska polskich zawodników z szansami

Szaleńczy pościg hiszpańskiej sportsmenki. Złodziej nie wiedział

Rzecz działa się na terenie terminalu pierwszego lotniska El Prat, gdy sportsmenka wypakowywała bagaże z samochodu. Złodziej ukradł kobiecie plecak zawierający jej paszport, wizę i telefon. Picas opisała, że momentalnie ruszyła za rabusiem w "pościg godny Hollywood". Udało się jej obezwładnić mężczyznę i odzyskać swoje rzeczy. "Facet nie wiedział, z kim ma do czynienia" - pisze 46-latka. 

Całość skończyła się dobrze, ale nie ma co ukrywać - gdyby nie biegowe umiejętności sportsmenki, jej podróż mogłaby być zagrożona. Bez dokumentu podróż biegaczki mogłaby stanąć pod znakiem zapytania. Kobieta, działając na własną rękę, uratowała swoją podróż i odebrała swoje rzeczy.

Jak dodała jednak we wpisie zamieszczonym na swoich profilach na platformie X i Instagramie, oburzyło ją zachowanie ochrony lotniska. Okazuje się bowiem, że złodziej po zaledwie kilku minutach został wypuszczony, jakby nigdy nic.

 

Nuria Picas to popularna hiszpańska sportsmenka. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad 106 tysięcy użytkowników. Specjalizuje się w przełajowych biegach długodystansowych. Jest w stanie przebiec 100 lub nawet 200 kilometrów, ale jak pokazało życie - sprinterskie umiejętności także nie są jej obce. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.