Coś nieprawdopodobnego. 19-latek pobił 19-letni rekord świata na lokalnych zawodach

Wielki sukces Kanadyjczyka Christophera Moralesa Williamsa. Ustanowił on nowy halowy rekord świata w biegu na 400 metrów. Co ciekawe, pokonał swój najlepszy czas o blisko sekundę!

44,57 - to był dotychczasowy rekord świata w hali w biegu na 400 metrów. Osiągnął go Amerykanin Kerron Clement w Fayetteville aż dziewiętnaście lat temu - w 2005 roku.

Coś nieprawdopodobnego. 19-letni rekord świata pobity na lokalnych zawodach

Teraz 19-letni Christopher Morales Williams spisał się znakomicie na zawodach SEC Championship (mistrzostwa Konferencji Południowo-Wschodniej) w Fayetteville w stanie Arkansas. Wyścig na 400 metrów pokonał w imponującym czasie 44,49.

To wszystko zaledwie dwa tygodnie po tym, jak podczas Clemson Tiger Paw Invitational osiągnął rekord życiowy w tej konkurencji (45,39). Teraz poprawił się niemal o całą sekundę. Jego koledzy z reprezentacji po kapitalnym biegu aż łapali się za głowy. Nie mogli uwierzyć w ten niesamowity wynik

- W 2022 nie awansował do finału mś juniorów, w 2023 nie wywalczył kwalifikacji na seniorskie mistrzostwa globu, a na mistrzostwach panamerykańskich U20 uległ koledze z reprezentacji o 0.72 sekundy - czytamy na Twitterze na profilu Athletic News.

Christopher Morales Williams, czyli student ekologii drugiego roku Uniwersytetu Georgia wygrał w piątek eliminację w czasie 45,58, co na tym etapie było drugim najszybszym osiągnięciem w jego dotychczasowej karierze.

Morales Williams był w składzie reprezentacji Kanady, która w 2022 roku w Cali zdobyła brązowy medal i ustanowiła rekord kraju w biegu na 4x400 metrów na mistrzostwach świata do lat 20, a rok później zdobyła srebro panamerykańskie do lat 20 w biegu na 400 metrów.

W piątek w Glasgow rozpoczną się halowe mistrzostwa świata w lekkoatletyce.