Wielkie wyróżnienie dla Natalii Kaczmarek. Brawo, brawo. Zasłużyła

Natalia Kaczmarek ma za sobą kapitalny sezon. Była wiodącą postacią polskiej lekkoatletyki, poprawiała swoją formę z każdym kolejnym miesiącem i wywalczyła wicemistrzostwo świata. A to wcale nie musi być koniec sukcesów polskiej biegaczki. Właśnie została nominowana do nagrody dla lekkoatletki roku w Europie. Konkuretni ma jednak naprawdę mocne. Kibice mogą na nią zagłosować w prosty sposób.

Natalia Kaczmarek była liderką polskich lekkoatletów na drużynowych mistrzostwach Europy w Chorzowie i podczas mistrzostw świata w Budapeszcie. Los wynagrodził jej ciężką pracę i nieustępliwość srebrnym medalem MŚ.

Zobacz wideo Natalia Kaczmarek zdobyła srebro na mistrzostwa świata. "Tu nie biega się po rekordy życiowe. To jest bieg na miejsca"

Kaczmarek z szansą na prestiżową nagrodę

2023 rok to dla Natalii Kaczmarek nieustające pasmo sukcesów. Wywalczyła srebro DME w Chorzowie, przy okazji zdobywając dwa srebrne medale igrzysk europejskich Kraków Małopolska 2023 (w biegu na 400 metrów i w sztafecie mieszanej 4x400 m).

Latem zaliczyła cztery najszybsze biegi w całej swojej karierze. Na Memoriale Kamili Skolimowskiej w Chorzowie (rozgrywany w ramach Diamentowej Ligi) ustanowiła rekord życiowy z wynikiem 49.48 sek. To drugi najlepszy rezultat na 400 metrów w historii polskiej lekkoatletyki - rekord Polski należy do legendarnej Ireny Szewińskiej (49.28 z igrzysk olimpijskich w Montrealu 1976). Bardzo dobry bieg Kaczmarek zanotowała na mityngu w Monako (49.63). Świetną formę pokazała w Budapeszcie, biegnąc w czasie 49,50 w półfinale i 49,57 w finale. Na bieżni w stolicy Węgier miała piorunujące ostatnie 100 metrów.

Dobra postawa w tym sezonie pozwoliła Kaczmarek znaleźć się na drugim miejscu w światowym rankingu. Wyprzedza ją tylko Marileidy Paulino z Dominikany, która na MŚ była poza zasięgiem wszystkich, ustanowiła swój nowy rekord życiowy i rekord kraju.

Europejska federacja dostrzegła świetną dyspozycję Polki i nominowała ją do nagrody dla lekkoatletki roku w Europie. Ale rywalki ma naprawdę mocne. O prestiżowe wyróżnienie powalczą też Jarosława Mahuczich (skok wzwyż, Ukraina), Femke Bol (biegi na 400 m i 400 m ppł., Holandia), Sifan Hassan (biegi długodystansowe, Holandia), Wilma Murto (skok o tyczce, Finlandia), Maria Perez (chód sportowy, Hiszpania), Nafissatou Thiam (wieloboistka, Belgia), Katrina Johnson-Thompson (wieloboistka, Wielka Brytania), Kelly Hodgkinson (biegi na średnim dystansie, Wielka Brytania) i Ivana Vuleta (skok w dal, Serbia).

Głosowanie na lekkoatletkę roku w Europie trwa do 2 października. Można pomóc Kaczmarek w tym plebiscycie, głosując w mediach społecznościowych European Athletics. Wystarczy podać dalej na Twitterze wpis z nominacją dla Polki, polubić post na Instagramie oraz polubić lub udostępnić zdjęcie na Facebooku. Europejska federacja lekkoatletyczna zbiera głosy do 2 października.

Więcej o: