Dramat mistrza olimpijskiego. Poważna kontuzja w trakcie biegu na MŚ. To koniec

Mistrz olimpijski w biegu na 400 m Steven Gardiner miał olbrzymiego pecha na mistrzostwach świata w Budapeszcie. Doznał urazu nogi i nie mógł walczyć o medal.
Zobacz wideo Natalia Kaczmarek zdobyła srebro na mistrzostwa świata. "Tu nie biega się po rekordy życiowe. To jest bieg na miejsca"

27-letni Steven Gardiner w środowy wieczór rywalizował w biegu na 400 metrów. W półfinale po 300 metrach biegu reprezentant Bahamów biegł bardzo dobrze, był nawet na pierwszym miejscu. Nagle zwolnił i upadł na wirażu. Nie był w stanie kontynuować biegu. Mało tego, nie był w stanie samemu opuścić bieżni. Został zniesiony na noszach przez sztab medyczny.

Wielki dramat mistrza olimpijskiego. Doznał kontuzji w trakcie biegu na mistrzostwach świata

Steven Gardiner mediach społecznościowych poinformował, że dla niego to koniec sezonu. Nie wystąpi zatem w zawodach Diamentowej Ligi - w Zurychu, Xiamen, Brukseli i Eugene.

- Złamane serce, ale nie poddaję się. Niestety, będzie to dla mnie koniec sezonu, ale uraz nie jest poważny, nic mi nie będzie. Dziękuję personelowi medycznemu w Budapeszcie, Team Bahamas, mojemu trenerowi, menadżerowi, a także fanom i sponsorom za to, że zawsze we mnie wierzyli - napisał biegacz.

Pech nie opuszcza zatem Gardinera. W marcu tego roku zawodnik z Bahamów po ponad ośmiu miesiącach przerwy spowodowanej poważną kontuzją pojawił się na bieżni. Wystartował w Portoryko na otwartym stadionie i wygrał na nietypowym dystansie 300 m uzyskując czas 31,59 s.

- Początek roku nie zaczął się dla mnie najlepiej. Musiałem lecieć do Niemiec w styczniu na badania kontrolne. Na szczęście dostałem "zielone światło" od lekarzy i wszystko zaczęło się lepiej układać. Po dwóch dobrych startach halowych teraz na stadionie osiągnąłem prawie swój rekord życiowy - mówił wtedy Gardiner.

Gardiner to złoty medalista mistrzostw świata w Dausze z 2019 roku oraz igrzysk olimpijskich w Tokio. Oprócz tego zdobył brązowy medal w sztafecie 4x400 w Rio w 2016 roku i srebrny medal MŚ (2017 w Londynie). Miał też najlepszy wynik w tym roku na 400 metrów (43,74 s).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.