"Aniołki Matusińskiego" reagują na medal Kaczmarek. "Tak się pisze historię"

Natalia Kaczmarek w środę 22 sierpnia dokonała niesamowitego wyczynu i sięgnęła po srebrny medal w biegu na 400 metrów kobiet. Na sukces 25-latki w mediach społecznościowych reagują pozostałe członkinie słynnych "Aniołków Matusińskiego". "Królowa!" - czytamy na Instagramie.

Już i tak dużym sukcesem dla Polski było ósme miejsce Anny Kiełbasińskiej w finale biegu na 400 metrów na zeszłorocznych mistrzostwach świata w Stanach Zjednoczonych. Srebro Natalii Kaczmarek jest więc fantastycznym wynikiem. 

Zobacz wideo "Chciałam stąd wyjść, już byście mnie nie zobaczyli". Ewa Swoboda o zamieszaniu w półfinale MŚ

Natalia Kaczmarek ze srebrem. "Aniołki Matusińskiego" wniebowzięte jej sukcesem

Kaczmarek świetnie zaprezentowała się już w półfinale, który wygrała z czasem 49,50 sekundy i w decydującym biegu startowała w roli faworytki do medalu. Komentatorzy sugerowali nawet, że może zostać pobity tam 47-letni rekord Polski należący do Ireny Szewińskiej, czyli 49,28 s.

Chociaż wynik legendarnej polskiej biegaczki nie został poprawiony, to Kaczmarek i tak przeszła do historii. Na matę w finale dotarła w czasie 49,57 s., zaraz po Dominikance Marileidy Paulino, która wygrała całe zawody z wynikiem 48,76 s. Trzecie miejsce zajęła z kolei Sada Williams z Barbadosu, która od Kaczmarek wolniejsza była o 0,03 s.

Po sukcesie Natalii Kaczmarek w mediach społecznościowych zaczęły gratulować jej pozostałe reprezentantki Polski w biegu na 400 metrów należące do słynnej grupy "Aniołków Matusińskieg"o. W relacjach na Instagramie srebro 25-latki celebrowała na przykład Anna Kiełbasińska.

Anna KiełbasińskaAnna Kiełbasińska Fot. instagram.com/stories/annakielbasinska

"Tak się pisze historię" - napisała Kiełbasińska, dodając emotkę płonącego serca. Biegaczka sama zdobyła srebrny medal na mistrzostwach świata, gdy w 2019 roku w Dosze wraz z Igą Baumgart-Witan, Justyną Święty-Ersetic, Małgorzatą Hołub-Kowalik oraz Patrycją Wyciszkiewicz sięgnęły po wicemistrzostwo globu w sztafecie 4 x 400 metrów. Ta ostatnia również pogratulowała Kaczmarek na Instagramie.

Patrycja WyciszkiewiczPatrycja Wyciszkiewicz Fot. instagram.com/stories/patrycjawyciszkiewicz

Wyciszkiewicz z kolei skomentowała ten sukces krótko, publikując grafikę z Kaczmarek podpisaną "Królowa!!!". 

Więcej podobnych treści przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Natalia Kaczmarek na poprzednich mistrzostwach świata w 2022 roku w Eugene zawody w biegu na 400 metrów zakończyła na półfinale, gdzie osiągnęła wynik 51,34. W tym samym roku podczas czempionatu Europy w Monachium zdobyła jednak srebro, uzyskując czas 49,94.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.