Alarm w polskiej kadrze przed lekkoatletycznymi MŚ. Nie jest dobrze

Choć podczas tegorocznych mistrzostw świata w lekkoatletyce w Budapeszcie wystąpi aż 67 reprezentantów Polski, to kibice nie zobaczą wielu czołowych postaci. Na Węgrzech nie wystąpią m.in. Adrianna Sułek, Justyna Święty-Ersetic czy też Anna Kiełbasińska. - Nastąpiła kumulacja przeciążeń - przyznał lekarz kadry Jarosław Krzywański w rozmowie z Interią.

Mistrzostwa świata w lekkoatletyce wystartują już w najbliższą sobotę 19 sierpnia. Przez kolejne osiem dni najlepsi sportowcy z całego świata będą rywalizować o medale w 49 konkurencjach. Zmagania odbędą się w Narodowym Centrum Lekkoatletycznym w Budapeszcie położonym w dzielnicy Ferencvaros.

Zobacz wideo "Potrzebuję odpoczynku", czyli wnioski Wojciecha Nowickiego po zdobyciu mistrzostwa Polski

Sztafeta 4x400 metrów rozbita. Największe nieobecne lekkoatletycznych mistrzostw świata

Przed rozpoczęciem imprezy polska kadra musi zmagać sobie z niemałymi problemami zdrowotnymi. Na mistrzostwach nie wystąpią na pewno aż trzy z czterech biegaczek ze sztafety 4x400 metrów. Do Budapesztu nie pojechały Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan oraz Anna Kiełbasińska. Powodem urazy ścięgien Achillesa.

- Niestety to nie są młode zawodniczki i zaczynamy płacić cenę za tak zwany kilometraż. I to ten związany z dużą liczbą biegów na wysokim poziomie. Nastąpiła kumulacja przeciążeń, jakie przyjęły, bo jednak bieganie w kolcach daje się we znaki - przyznał lekarz polskiej kadry Jarosław Krzywański w rozmowie z Interią. W grupie polskich lekkoatletów pojawiło się też wiele złamań. - To jest problem grupy wytrzymałościowców - dodał.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Oprócz biegaczek w Budapeszcie nie zaprezentują się także m.in. Patryk Dobek, Maria Andrzejczyk oraz Adrianna Sułek. Największą sensacją jest nieobecność tej ostatniej. Wieloboistka kilka dni temu ogłosiła jednak, że jest w ciąży.

PZLA ma plan przed Paryżem. Będzie obowiązkowe zgrupowanie

Medyk zaznaczył, że są już plany, jak zapobiec urazom w przyszłym roku przed igrzyskami w Paryżu. Odbędzie się obowiązkowe zgrupowanie lecznicze w Zakopanem. - W tę akcję zaangażowany jest duży zespół medyczny, a samo zgrupowanie jest przygotowywane bardzo precyzyjnie. Zawodnicy muszą przyjechać na nie już przygotowani medycznie. Będziemy z tego rozliczać dosyć rygorystycznie. Udział ma być obligatoryjny i będę na to mocno naciskał - przyznał.

Początek lekkoatletycznego czempionatu już w najbliższą sobotę 19 sierpnia. Transmisje z areny zmagań na TVP Sport.

Więcej o:
Copyright © Agora SA