Legendarny stadion zostanie odnowiony! Teraz to najsłynniejsze w Polsce straszydło

Warszawa wreszcie się doczekała. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski ogłosił wyniki konkursu na modernizację stadionu Skry Warszawa. Nowy obiekt lekkoatletyczny będzie mógł pomieścić 25 tysięcy kibiców. Nie zabraknie również wielofunkcyjnej hali sportowej i zielonych terenów rekreacyjnych dla mieszkańców.

Stadion Skry Warszawa przy ulicy Wawelskiej powstał jeszcze w latach 40. ubiegłego wieku, a modernizację przeszedł w latach 1948-53. Przez kolejne dekady na obiekcie dokonywano drobnych prac naprawczych i wymian. Obecnie obiekt niszczeje, ale ta sytuacja niedługo się zmieni. Powstanie zupełnie nowy kompleks sportowy, który przywróci temu miejscu dawny blask. 

Zobacz wideo "W tej chwili moja technika mocno kuleje". Kamil Stoch po zajęciu 29. miejsca na Wielkiej Krokwi

Stary-nowy stadion Skry Warszawa. Trzaskowski przekonuje: Przywrócimy jej należytą świetność

"Tak będzie wyglądać Nowa Skra. Stadion lekkoatletyczny na prawie 25 tys. kibiców, który umożliwi organizację zawodów o randze mistrzowskiej. Hala sportowa na 6 tys. osób dla stołecznych drużyn koszykarskich i siatkarskich występujących w najlepszych klasach rozgrywkowych. I mnóstwo terenu rekreacyjno-sportowego dostępnego dla wszystkich mieszkańców Warszawy" - poinformował w mediach społecznościowych prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. 

Tym samym ujrzeliśmy projekty na modernizację obiektu przy Wawelskiej i pierwsze wizualizacje. Koncepcję architektoniczną przygotowały firmy Bujnowski Architekci Sp. z o.o. i ATJ ARCHITEKCI Sp. z o.o. z Warszawy. Skra ma znów tętnić życiem i stać się centrum sportowej Warszawy. 

"O Skrę dla warszawianek i warszawiaków walczyliśmy przez lata. Tak jak zapowiedziałem, przywrócimy jej należytą świetność. Skra będzie domem dla stołecznych sportowców, trenerów i przyszłych pokoleń mistrzów." - zapowiada Trzaskowski. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Obecnie stadion Skry straszy zniszczonymi trybunami i słabym stanem technicznym. W 2019 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał nakaz całkowitego zamknięcia nieruchomości, a w 2021 przejęło ją miasto stołeczne Warszawa. Wykonano pracę porządkowe, a bieżnię udostępniono mieszkańcom oraz przekazano plan na wykonanie rewitalizacji. Zakłada on, że w I etapie inwestycji powstanie lekkoatletyczny stadion treningowy, a tereny wokół obiektu staną się miejscem do rekreacji. Z kolei remont głównego stadionu planowany był w II etapie po 2025 roku. 

Więcej o: