Niesamowity bieg 92-latka na MŚ w Toruniu. Rekord świata o włos [WIDEO]

92-letni japoński biegacz, Hiroo Tanaka zachwycił świat w Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters, które rozgrywane są w Toruniu. Miał niesamowity czas w biegu na 60 metrów, zaledwie cztery setne sekundy słabszy od rekordu świata.
Zobacz wideo Anna Kiełbasińska: Pierwsza zmiana daje mi dużo pewności siebie

Od 26 marca w Toruniu odbywają się 9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Do zawodów zgłosiło się ponad cztery tysiące zawodników z aż 88 państwPolskę reprezentuje 753 sportowców. Przez siedem dni uczestnicy Halowych Mistrzostw Świata rywalizują w 22 konkurencjach. - Wiadomo, że w gronie startujących będą dwaj zawodnicy, którzy mają powyżej 100. lat. Są to reprezentanci z Tajlandii i Finlandii - czytamy na stronie Torun.pl.

Reeva Steenkamp / Oscar Pistorius Zabił swoją dziewczynę i teraz może wyjść na wolność. O tej sprawie pisał cały świat

Niesamowity wyścig 92-letniego Japończyka. Rekord świata o krok

W Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters zachwycił świat Hiroo Tanaka. 92-letni japoński lekkoatleta w biegu na 60 metrów w kategorii wiekowej 90+,  miał świetny czas - 10,95 sekund. Dzięki temu wywalczył złoty medal i otrzymał owację od kibiców oraz mnóstwo gratulacji w portalach społecznościowych. Japończyki zabrakło zaledwie czterech setnych sekundy, by wyrównać rekord świata ustanowiony przez Vittorio Colo. Włoch w 2002 roku przebiegł 60 metrów w rewelacyjnym czasie - 10,91.

Hiroo Tanaka bieg wcale nie rozpoczął super. Po samym starcie nie był pierwszy, ale potem niesamowicie przyspieszył i błyskawicznie wypracował sobie dużą przewagę nad rywalami. Na mecie drugie miejsce zajął Polak Henryk Wierzchowski (13,41), a trzecie - Grek, Konstantinos Chatziemmanouil. Czwartą pozycję zajął Włoch Salvatore Trifiro (15,59).

Joanna Jóźwik Oficjalnie: Joanna Jóźwik zakończyła karierę. "Dość, wystarczy!"

9. Halowe Mistrzostwa Świata Masters w Lekkiej Atletyce Masters potrwają do 1 kwietnia.

Więcej o: