Oficjalnie: Joanna Jóźwik zakończyła karierę. "Dość, wystarczy!"

Medalistka mistrzostw Europy Joanna Jóźwik zdecydowała o zakończeniu sportowej kariery. Lekkoatletka ogłosiła swoją decyzję w mediach społecznościowych.

W ostatnim czasie Joanna Jóźwik zmagała się z kontuzjami. Podczas wymuszonej przerwy od treningów miała okazję zastanowić się nad swoją karierą. "Decyzję o zakończeniu kariery było piekielnie trudno podjąć… bo jak można zostawić coś, co kocha się nad życie? Przeciągałam ją, wahałam się… jednak życie jest za krótkie na takie rozterki i trzeba działać. Powiedziałam to wreszcie na głos. Dość, wystarczy! Idę dalej" - oświadczyła w poście zamieszczonym w social mediach, dołączając do niego specjalnie nagrany filmik.

Zobacz wideo Robert Lewandowski tłumaczy się ze straty, po której mogliśmy stracić gola

Joanna Jóźwik kończy karierę

Polska lekkoatletka nie ma zamiaru żałować ani chwili swojej kariery. Szczególnie w pamięci zapadnie jej bieg na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. Wówczas była piąta, ale sam udział był dla niej czymś wyjątkowym. "Sport mnie ukształtował, dostarczył wiele emocji nie z tej ziemi, wrażeń, których nie zapomnę do końca życia. Nie da się nawet opisać tego, jak to jest stanąć na starcie finału Igrzysk Olimpijskich i walczyć o medal najważniejszej sportowej imprezy świata. Jestem szczęśliwa, dumna i wdzięczna, że mogłam to przeżyć" - przyznała.

Trudno było jej przekazać światu swoją decyzję o zakończeniu kariery. - Nagrywam to, nie wiem już który raz. A wszystko dlatego, że jest to trudne. Jest to ciężkie do powiedzenia w końcu na głos. Sport zawodowy już u mnie się kończy. Walczę, żeby nie płakać... Przede mną fantastyczne rzeczy. Oczywiście związane ze sportem. Jestem sportowcem, od kiedy pamiętam, dlatego nie wyobrażam sobie tego sportu zostawić. Bieganie dostarczyło mi, jakie mogło... Od zawodu poprzez ogromną ekscytację. Idę z wielkim bagażem przez świat - powiedziała Jóźwik na nagraniu. Podziękowała też kibicom za wsparcie przez całą karierę.

Całkowicie ze sportem się nie rozstaje, zaangażowała się w kilka projektów. Zarejestrowała fundację JJRUN, która ma działać na terenie całej Polski. Tworzy szkółkę motoryczną dla dzieci w Warszawie. Podjęła współpracę z redakcją bieganie.pl. Będzie także ambasadorką projektu PKO Biegajmy Razem.

Joanna Jóźwik ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Europy z Zurychu 2014 r w biegu na 800 metrów. Odnosiła też sukcesy na hali. Ma brązowy medal HME z Pragi 2015 r. i srebrny z Torunia 2021 r. Ma też złoty medal mistrzostw świata sztafet z Chorzowa z 2021 r. w konkurencji 2x2x400m.

- Przez ponad rok analizowałam, jak wyglądała moja kariera. Była fantastyczna. Zrobiłam wszystko, co mogłam. Osiągnęłam bardzo dużo. Jestem z siebie bardzo zadowolona i dumna. Byłam na wielu fajnych imprezach. Reprezentowałam godnie nasz kraj na międzynarodowym tle. Nie mam sobie nic do zarzucenia - mówiła w wywiadzie dla TVP Sport.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.