Tak wygląda końcowa klasyfikacja medalowa HME. Polska z siedmioma medalami

Siedem - tyle medali wywalczyła reprezentacja Polski podczas Halowych Mistrzostw Europy w Stambule. Mimo że byliśmy jedną z najbardziej utytułowanych reprezentacji, taki dorobek uplasował nasz kraj dopiero na 15. miejscu w klasyfikacji medalowej. Wpływ na to miał brak złotego medalu.

Polscy lekkoatleci po trzech dniach rywalizacji w Stambule mieli na swoim koncie cztery medale. Wicemistrzostwo Europy wywalczyły Adrianna Sułek (pięciobój) i Ewa Swoboda (bieg na 60 m), zaś brąz Anna Kiełbasińska (bieg na 400 m) i Sofia Ennaoui (bieg na 1500 m). Ostatni dzień mistrzostw przyniósł polskiej reprezentacji jeszcze trzy krążki.

HME 2023. Polska z trzema medalami w niedziele. Które miejsce w klasyfikacji medalowej?

Medalowa niedziela rozpoczęła się od bardzo udanego występu sztafety pań 4x400 metrów. "Aniołki Matusińskiego" w składzie Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała, Alicja Wrona-Kutrzepa i Anna Pałys wywalczyły na bieżni brązowy medal

Kilkadziesiąt minut później srebrny medal w skoku o tyczce zdobył Piotr Lisek. Pobił on osobisty rekord sezonu, który dotychczas wynosił 5,72 m. Tyczkarz w niedzielę uzyskał 5,8 m, co zagwarantowało mu wicemistrzostwo Starego Kontynentu.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Na koniec dnia srebro na bieżni dorzucił Jakub Szymański. W finale biegu na 60 metrów uzyskał czas 7.56 sekundy, co dało mu miejsce na podium.

Łącznie Polska podczas czterech dni mistrzostw zdobyła siedem medali, co dało 15. miejsce w klasyfikacji medalowej. Choć Polska była jedną z dwóch najbardziej utytułowanych reprezentacji, to uplasowała się tak daleko z powodu braku złotego medalu. Co ciekawe mniej krążków wywalczyli nawet zwycięzcy klasyfikacji medalowej, jednak Norwegowie zgarnęli aż cztery złota i w dużej mierze dlatego są na pierwszym miejscu w tabeli medalowej.