Poruszające sceny na HME. Biegaczka się rozpłakała. Jej wyznanie chwyta za serce [WIDEO]

- Straciłam koło 50 bliskich mi osób. Zginęli dalsi kuzyni, przyjaciele, sąsiedzi, znajomi, a także bracia i mama mojego trenera. Biegłam w intencji wszystkich ofiar trzęsienia ziemi, by ich reprezentować. Mam nadzieję, że jak najszybciej się odbijemy. Możemy to zrobić, bo jesteśmy narodem tureckim - mówiła Emine Hatun Mechaal po eliminacjach biegu na 3000 m podczas HME w Stambule, zalewając się łzami.

Emine Hatun Mechaal rywalizowała w biegu na 3000 m podczas Halowych Mistrzostw Europy w Stambule. Turecka lekkoatletka awansowała do finału, zajmując siódme miejsce w swoim biegu w eliminacjach. Ostatecznie w finale nie zdobyła medalu i zajęła dalekie, 13. miejsce, ale zanotowała najlepszy wynik na tym dystansie w trakcie sezonu. Więcej o biegaczce mówiło się w kontekście jej wywiadu po zakończeniu eliminacji.

Zobacz wideo Pia Skrzyszowska wygrywa rzutem na taśmę! "Ja się nie znam, słucham się mojego trenera"

Straciła 50 bliskich osób podczas trzęsienia ziemi. Biegła dla całej Turcji. "Bardzo ważne dla rodaków"

Emine Hatun Mechaal nie ukrywała emocji podczas rozmów z dziennikarzami. Turecka lekkoatletka opowiedziała, co trzęsienie ziemi wywołało w Antakyi, jej rodzinnym mieście. W trakcie tej tragedii przebywała w Hiszpanii na obozie przygotowawczym. - Straciłam koło 50 bliskich mi osób. Zginęli dalsi kuzyni, przyjaciele, sąsiedzi, znajomi, a także bracia i mama mojego trenera. O niektórych osobach brakuje informacji i są oficjalnie uznawani za zaginionych - powiedziała. W trakcie Halowych Mistrzostw Europy Mechaal dopingował jej tata, brat i trzech siostrzeńców, machając turecką flagą. 

- Mogłam ich stracić, więc chciałam dać im trochę radości. Biegłam w intencji wszystkich ofiar trzęsienia ziemi. Mam nadzieję, że jak najszybciej się odbijemy. Możemy to zrobić, bo jesteśmy narodem tureckim. To bardzo ważne dla moich rodaków, że mogli zobaczyć biegaczkę z Turcji w finale. Nie byłam skupiona przez trzy tygodnie, ale powiedziałam sobie, że muszę pokazać rodakom, że możemy być razem w tym czasie. Nie byłam pewna formy w stu procentach, ale jak ludzie skandowali moje imię, to poczułam więcej siły - dodała Emine Hatun Mechaal po biegu eliminacyjnym.

Emine Hatun Mechaal specjalizuje się w biegach długodystansowych (3000 m, 5000 m, 10000 m), ale w karierze rywalizuje także na średnim dystansie (800 m, 1500 m). Poza bieganiem Turczynka spełnia się jako nauczycielka.

Więcej o: