Brawo, brawo, brawo! Mamy kolejny medal na HME. Kapitalny atak na finiszu

Sofia Ennaoui zdobyła brązowy medal w biegu na 1500 metrów podczas halowych mistrzostw Europy w Stambule. - Bardzo się cieszę, że udało się osiągnąć i sprawdzić to, co chcieliśmy - powiedziała po biegu w rozmowie z TVP Sport.

W piątek Polska zdobyła dwa medale - srebro wywalczyły Adrianna Sułek oraz Ewa Swoboda. W sobotę o medale walczyła kolejni reprezentanci Polski. Na razie sesja wieczorna rozpoczyna się zgodnie z oczekiwaniami za sprawą wielkiej Sofii Ennaoui.

Sofia Ennaoui z brązowym medalem ME. "Taka była taktyka"

Bieg zaczął się dla Polki dobrze. Od początku znajdowała się w czołówce. W późniejszych częściach rywalizacji wydawało się jednak, że Ennaoui traci siły, ponieważ w pewnym momencie zajmowała już czwarte miejsce. Ostatnie okrążenie pokazało olbrzymią klasę 27-latki, która była w stanie wyprzedzić na finiszu Hiszpankę Guerrero i zająć trzecie miejsce. -  Taka była taktyka. Nie chciałam przespać momentu, w którym Laura [Muir] wyjdzie do przodu. Czułam się dobrze, więc stwierdziłam, że czemu by nie zaryzykować - powiedziała tuż po biegu w rozmowie z TVP Sport.

Ennoui osiągnęła czas 04:04.06, co jest jej nowym rekordem życiowym. - Jestem chyba najszczęśliwsza w tej hali. Nie ukrywajmy, dwa tygodnie temu nie wszystko wyglądało tak, jak to sobie zaplanowaliśmy z trenerem. Bardzo się cieszę, że udało się osiągnąć i sprawdzić to, co chcieliśmy - skomentowała.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Dla reprezentantki Polski jest to trzeci medal halowych mistrzostw Europy. Wcześniej zdobyła w 2017 roku złoty medal w Belgradzie, natomiast dwa lata później srebro w Glasgow. - Dołożyłam jeszcze jeden medal do swojej okazałej kolekcji, ale z drugiej strony wielkie cele dopiero przede mną. Mam przed sobą starty na mistrzostwach świata czy igrzyskach olimpijskich. Jak testować swoje przygotowania, to właśnie na takich imprezach jak ta - zakończyła.

Bieg zwyciężyła Brytyjka Laura Muir z czasem 04:03.40 s., dla której jest to trzeci złoty medal w HME w rywalizacji na 1500 metrów.