Żałoba w lekkoatletyce. Nie żyje mistrz świata i Europy. Był ikoną

Nie żyje były mistrz świata i Europy w skoku o tyczce Tim Lobinger. Ikona niemieckiej lekkoatletyki odeszła w czwartek po długoletniej walce z chorobą nowotworową. Lobinger zmarł w wieku 50 lat.

Wiadomość o śmierci Lobingera przekazali członkowie jego rodziny. Sportowiec zmarł w szpitalu w Monachium po trudnej walce z rakiem. W swoim kraju zostanie zapamiętany jako wielka gwiazda skoku o tyczce. W 1997 r. Lobinger jako pierwszy Niemiec w historii złamał barierę sześciu metrów.

Zobacz wideo 82 proc. uczniów nie jest aktywnych choćby przez godzinę dziennie. 30 proc. uczniów unika wuefu. "Dotykają nas problemy bogatych krajów"

Nie żyje niemiecki tyczkarz Tim Lobinger. Miał 50 lat

Największym sukcesem Tima Lobingera było halowe mistrzostwo świata w Birmingham z 2003 r. Niemiec zdobywał także dwa złote medale w halowych mistrzostwach Europy - w Walencji w 1998 r. i w Wiedniu w 2002 r. Za to na otwartym stadionie dwukrotnie sięgał po srebro mistrzostw Europy (Budapeszt 1998 i Göteborg 2006). Cztery raz reprezentował swój kraj w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1996, 2000, 2004 i 2008 r. Nie zdobył jednak medalu.

W 2017 r. były lekkoatleta zachorował na białaczkę. Przeszedł pięć chemioterapii i przeszczep komórek macierzystych, dzięki czemu choroba ustąpiła. Niestety kilka miesięcy temu nastąpił jej nawrót. - Mój nowotwór jest zbyt agresywny i nie ma dla mnie odpowiedniego leczenia. Umieram, ale zawsze będzie we mnie nadzieja, że wydarzy się cud. Wciąż mam siłę. Dla rodziny warto walczyć o każdy dzień życia - mówił niedawno w rozmowie z "Bildem".

Świat lekkiej atletyki opłakuje Tima Lobingera. "Epicentrum pozytywności na lekkoatletycznych stadionach"

Kondolencje rodzinie i znajomym Lobingera złożyli na Twitterze przedstawiciele klubu RB Lipsk. Tyczkarz w latach 2012-2016 był trenerem w tamtejszej sekcji lekkoatletyki.

Wyrazy smutku przekazali także działacze Bayeru Leverkusen. - Bayer 04 opłakuje Tima Lobingera. Na początku swojej aktywnej kariery tyczkarz rywalizował dla Bayeru. Nasze myśli są z jego rodziną - możemy przeczytać.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

- Walkę z rakiem, w wieku 50 lat, przegrał Tim Lobinger. Epicentrum pozytywności na lekkoatletycznych stadionach - napisał z kolei polski 400-metrowiec i płotkarz Marek Plawgo.

Więcej o: