Co za bieg Pii Skrzyszowskiej. 43-letni rekord Polski był o włos [WIDEO]

Pia Skrzyszowska uzyskała czas 7,78 sekundy w biegu na 60 metrów przez płotki podczas mityngu Orlen Cup w Łodzi. 21-latka ustanowiła najlepszy wynik sezonu w Europie i straciła tylko 0,002 sekundy do niemal 43-letniego rekordu Polski.

Od soboty 4 lutego w Łodzi trwa mityng lekkoatletyczny Orlen Cup. Blisko sześć tysięcy widzów zgromadziło się w Atlas Arenie, by oglądać najlepszych sportowców. Wielkie emocje zapewniła Pia Skrzyszowska, która do zbliżyła się do rekordu Polski i pobiła najlepszy wynik tego sezonu w Europie. 

Zobacz wideo Wach komentuje walkę Łaszczyka: Najważniejsze, że wygrał sport

Rekord Polski o włos. Pia Skrzyszowska z fantastycznym wynikiem podczas Orlen Cup 

Podczas zawodów Pia Skrzyszowska uzyskała wynik 7,78 sekundy, a dokładniej 7,772. Wygrała ze wszystkimi rywalkami, ale przyznała później, że zbyt wolno wyszła z bloków startowych. Gdyby nie to, prawdopodobnie zostałby nową rekordzistką kraju. Jednocześnie Skrzyszowska pobiła najlepszy wynik sezonie, który współdzieliła z Amerykanką Alayshą Johnson. Obie panie uzyskały czas 7,84. 

Wśród Polek najlepszym wynikiem w biegu na 60 metrów przez płotki wciąż może pochwalić się Zofia Bielczyk. 1 marca 1980 roku Sindelfingen uzyskała czas 7,77, który był rekordem świata i zapewnił jej halowe mistrzostwo Europy. Obecnie najlepszym wynikiem pozostaje czas 7,68, należący do Szwedki Susanny Kallur. Po biegu Skrzyszowska mówiła, że pobicie najlepszego wyniku świata jest w jej zasięgu. 

- Muszę ruszyć szybciej, a poza tym pobiec odważniej od strony technicznej. Dzisiaj już było odważniej, ale jeszcze nie tak, jak w sezonie letnim. Widzę zatem elementy do poprawy. Jestem w czołówce światowej, chciałabym uzyskać już taki faktyczny rekord świata. Celem jest rekord Polski, a jeśli go pobiję, to będę szukać jeszcze lepszego rezultatu - przekonywała 21-latka. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzięki wygranej w Orlen Cup Pia Skrzyszowska jest jedną z głównych faworytek do triumfu w nadchodzących Halowych Mistrzostwach Europy. Zawody zaplanowano pomiędzy 2 a 5 marca w Stambule. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA