Pytanie w "Milionerach" za 40 tys. zł. Żadna z odpowiedzi nie była prawidłowa

Kuriozalna sytuacja w teleturnieju "Milionerzy". Uczestnik dostał pytanie nt. sportu, ale zostało tak sformułowane, że żadna odpowiedź nie powinna być uznana za prawidłową.

Co jakiś czas w słynnym teleturnieju "Milionerzy" pojawiają się pytania z dziedziny sportu. Dotyczą m.in. wydarzeń, sportowców, zespołów. W ostatnim odcinku jeden z uczestników dostał pytanie nt. lekkiej atletyki, które zostało źle ułożone. Mimo to zdołał udzielić odpowiedzi, którą mu uznano za poprawną.

Zobacz wideo Co musi zrobić Lewandowski, żeby zostać sportowcem roku?

Kuriozalna sytuacja w "Milionerach"

Jeden z uczestników środowego odcinka teleturnieju dostał sportowe pytanie, gdy grał o 40 tys. zł, czyli drugą sumę gwarantowaną w grze. Pytanie brzmiało następująco:

W jakiej dyscyplinie sportowej Halina Konopacka zdobyła dla Polski pierwszy w historii złoty medal olimpijski?

  • A) w rzucie dyskiem
  • B) w karate
  • C) w surfingu
  • D) w tenisie stołowym

Pytanie zostało źle sformułowane, ponieważ nie wszystkie podane warianty odpowiedzi to dyscypliny. Rzut dyskiem jest konkurencją lekkoatletyczną, a nie osobną dyscypliną.

"Która odpowiedź jest prawidłowa? Żadna. Rzut dyskiem to nie dyscyplina" - zwrócił uwagę na Twitterze dziennikarz Radosław Nawrot.

Dodał też, że pojawił się błąd językowy w pytaniu. "Powinno być też "której", a nie "jakiej", ale to szczegół" - stwierdził.

Mimo to uczestnik zaznaczył odpowiedź A, która została uznana za prawidłową. Dzięki temu mógł grać dalej.

Halina Konopacka to pierwsza złota medalistka igrzysk olimpijskich w historii Polski. Wygrała zawody w rzucie dyskiem na IO w Amsterdamie w 1928 r. z wynikiem 39,62 m, który wówczas był rekordem świata. Została wybrana też Miss Igrzysk w plebiscycie dziennikarzy sportowych. Do 1931 r., czyli do końca swojej kariery, była niepokonana w rzucie dyskiem w żadnych zawodach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA