Polacy sprawili sensację w sztafecie na 100 m. Rekord Polski i medal

13. medal reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy w lekkoatletyce w Monachium. Zdobyła go sztafeta mężczyzn 4x100 metrów. Nasi zawodnicy pobili przy tym rekord kraju.

Polacy wystąpili w składzie: Adrian Brzeziński, Przemek Słowikowski, Patryk Wykrota i Dominik Kopeć. Od początku biegli znakomicie i bardzo dobrze robili zmiany. Przed ostatnią zmianą nie byli jednak na pozycji medalowej. Wtedy pałeczkę dostał Dominic Kopeć. Mistrz Polski pobiegł świetnie. Tuż przed metą wyprzedził Holendra i zapewnił Polakom brązowy medal.

Zobacz wideo Owczarz: Po pierwszej rundzie powiedziałam w narożniku, że coś jest nie tak

Rekord Polski sztafety

Polacy mieli czas 38,15, co było rekordem Polski! Poprawili go aż o 16 setnych sekundy. 10 lat temu podczas igrzysk olimpijskich w Londynie ustanowił ten wynik kwartet w składzie: Kamil Masztak, Dariusz Kuć, Robert Kubaczyk i Kamil Kryński.

Złoty medal wywalczyli zawodnicy Wielkiej Brytanii (37,67), a srebrny - Francuzi (37,94). Czwartą pozycję zajęli Holendrzy, a piątą - Szwajcarzy. Biegu nie ukończyli gospodarze, czyli Niemcy.

- I co, niedowiarki? Ten medal smakuje fantastycznie i to jest niesamowite uczucie. Nie spodziewałem się, że przy takich zmianach możemy pobić jeszcze rekord Polski. Jesteśmy zaskoczeni z tego wyniku, baliśmy się, że przekroczyliśmy linię przy zmianach. Udało się jednak. Mamy jeszcze rezerwy - mówili Polacy na mecie w rozmowie z TVP Sport.

To trzynasty medal dla reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA