Sofia Ennaoui pobiegła na medal ME. Ale przespała kluczowy moment

Sofia Ennaoui zdobyła medal podczas mistrzostw Europy w Monachium. Polka z bardzo dobrej strony pokazała się w biegu na 1500 metrów. Na metę wpadła jako trzecia.

Sofia Ennaoui wysoką formę zasygnalizowała już podczas eliminacji. W swoim biegu uzyskała czas - 4.02,73. Dzięki temu zapewniła sobie występ w finale i z miejsca stała się faworytką do zdobycia medalu. Gorzej poszło za to drugiej z Biało-Czerwonych. Eliza Megger uzyskała 16. wynik eliminacji - 4.07,56.

Sofia Ennaoui pobiegła na medal

W piątkowy wieczór Ennaoui stanęła do rywalizacji o medale. Polska biegaczka w poprzednich ME zdobyła na tym dystansie srebro. Z jej występem w Monachium kibice wiązali duże nadzieje.

Najgroźniejszą rywalką Ennaoui byłą Laura Muir. Brytyjka to liderka europejskich tabel na dystansie 1500 m. W tym roku osiągnęła czas 3:55.28. Żadna z zawodniczek nie była w stanie się do tego rezultatu zbliżyć.

W Monachium Muir pokazała, że jej wysoka forma nie jest przypadkiem. Po spokojnym początku ruszyła na ostatnim okrążeniu, zostawiając rywalki z tyłu. Ennaoui przespała kluczowy moment i dała odskoczyć rywalce. Do "ucieczki" załapała się też Ciara Mageean. Polka biegła na czele grupy pościgowej. Mimo mocnego finiszu nie dała rady dogonić ani Brytyjki, ani Irlandki. Ostatecznie wpadła na metę jako trzecia. Złoto przypadło Muir. Srebro wywalczyła Ciara Mageean. Do Irlandki Ennaoui straciła sekundę.

Wyniki biegu na 1500 metrów kobiet na ME w Monachium:

1. Laura Muir 4:01.08
  2. Ciara Mageean 4:02.56 SB
  3. Sofia Ennaoui 4:03.59

Polacy mają na koncie już osiem medali podczas tegorocznych mistrzostw Europy. Wojciech Nowicki (rzut młotem) i Aleksandra Lisowska (maraton) mogą pochwalić się złotymi medalami. Adrianna Sułek zdobyła w siedmioboju srebro, kobieca reprezentacja - brąz (maraton), Natalia Kaczmarek - srebro (bieg na 400 m), Anna Kiełbasińska - brąz (bieg na 400 m) i  Ewa Różańska - srebro (rzut młotem).