Tylko jeden kraj ma więcej złotych medali niż Polska. Tak wygląda klasyfikacja medalowa ME w lekkiej atletyce

Wojciech Nowicki i Adrianna Sułek to jedyni Polacy, którzy w czwartek stanęli na podium lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Pierwszy zdobył złoty medal w rzucie młotem, Sułek zaś zgarnęła srebro w siedmioboju. Jak wygląda klasyfikacja medalowa po czwartym dniu mistrzostw?

Obronił tytuł mistrza Europy. Wojciech Nowicki świętował zdobycie złotego medalu w 2018 roku i to samo świętuje w czwartek w Monachium. Młociarz uzyskał wynik 82 metrów, czyli o dwa metry lepszy od drugiego Bence'a Halasza, który rzucił 80,92 m. Trzecie miejsce zajął Envid Henriksen (79,45 m). - Jest kolejny medal dla Polski, dla mnie. Dzisiaj był fajny konkurs. Sam się nie spodziewałem, że tak dużo rzucę - powiedział na gorąco Nowicki

Nowicki i Sułek z medalami. Polska w czołówce klasyfikacji medalowej

To był szczególny tytuł w karierze Nowickiego, bo dzięki temu podtrzymał unikalną serię. Zdobył medal na każdej seniorskiej imprezie mistrzowskiej, w której brał udział. Na swoim koncie ma trzy medale ME, cztery MŚ oraz dwa na IO, w tym złoty wywalczony na ostatniej imprezie w Tokio. Warto podkreślić, że blisko podium w rzucie młotem był Paweł Fajdek. Zajął czwarte miejsce.

Czekają 63 lata. Prowadzili 2:0 w el. LKE i wszystko zniszczyli w dwie minutyCzekają 63 lata. Prowadzili 2:0 w el. LKE i wszystko zniszczyli w dwie minuty

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na oklaski zasługuje też Adrianna Sułek, która zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy w siedmioboju. Polka zakończyła rywalizację, mając 6532 punkty na swoim koncie. - Jako żołnierz Wojska Polskiego melduję wykonanie zadania, z nawiązką - mówiła na antenie TVP Sport. Warto podkreślić, że Sułek jest pierwszą od 1998 roku Polką, która stanęła na podium ME w siedmioboju. Wtedy dokonała tego tylko Urszula Włodarczyk (srebro).

Złoty medal w tej konkurencji zdobyła Belgijka Nafissatou Thiam, natomiast trzecia była Annik Kalnik ze Szwajcarii. Druga z polskich zawodniczek Paulina Ligarska uplasowała się na 9. pozycji.

Wojciech Nowicki i Adrianna Sułek nie są jedynymi Polakami, którzy mogą pochwalić się już medalami na ME w Monachium. Przed tą dwójką dokonali tego Aleksandra Lisowska - złoto (maraton), kobieca reprezentacja - brąz (maraton), Natalia Kaczmarek - srebro (bieg na 400 m), Anna Kiełbasińska - brąz (bieg na 400 m) i  Ewa Różańska - srebro (rzut młotem).

Marek PapszunMarek Papszun wybuchł po meczu Raków - Slavia. "Skandal"

Tym samym Polska zanotowała ogromny skok w klasyfikacji medalowej ME z 7. miejsca, które zajmowała po środzie, na ex aeuqo 2. miejsce, które zajmuje wraz z Hiszpanią.