Adrianna Sułek zdobyła srebro. Kapitalna walka w ostatniej konkurencji siedmioboju

Adrianna Sułek zdobyła srebrny medal podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w siedmioboju. Polka zakończyła rywalizację, mając 6532 punkty na swoim koncie.

Reprezentantka Polski pokazała wspaniałą wolę walki w ostatniej konkurencji. Okazała się najlepsza w biegu na 800 metrów i pomimo problemów w początkowych fazach rywalizacji na mistrzostwach, udało się jej dopiąć swego. Przesunęła się z trzeciego na drugie miejsce. Sułek zgromadziła 6532 punkty i ma srebro w siedmioboju.

Sukces polskiej zawodniczki jest tym bardziej okazały, że przystąpiła ona do zawodów z kontuzją mięśnia dwugłowego: - "Wyszarpię ten medal, jeśli będzie trzeba" - obiecała niedawno. I wyszarpała - napisał po sukcesie Polki dziennikarz Sport.pl Łukasz Jachimiak.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Złoty medal zdobyła Belgijka Nafissatou Thiam (6628 punktów), natomiast trzecia była Annik Kalin (6515 punkty) ze Szwajcarii. Druga z polskich zawodniczek Paulina Ligarska uplasowała się na 9. pozycji (6090 punktów).

Dla Sułek był to drugi medal w tym sezonie. Wcześniej sięgnęła ona także po srebro podczas Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie, a także była 4. podczas mistrzostw świata, ustanawiając przy tym rekord Polski.