Adrianna Sułek pobiła kolejny rekord życiowy. Idzie jak burza

Adrianna Sułek jest coraz bliżej wywalczenia medalu na mistrzostwach Europy w Monachium. Polka zajęła drugie miejsce w swojej grupie w rzucie oszczepem, rzucając na odległość 42,86 m i przegrywając tylko z Ukrainką Juliją Łoban. Sułek znów wykonała nabieg w stylu Jacka Sparrowa, postaci z serii "Piraci z Karaibów".

Styl nabiegu Adrianny Sułek w rzucie oszczepem zrobił furorę podczas mistrzostw świata w Eugene. Wtedy Polka biegła podobnie, jak Jack Sparrow z "Piratów z Karaibów". Nagranie z udziałem Sułek robił furorę poza Polską, a internauci pisali, że "córka Jacka zmierza na igrzyska olimpijskie" lub "jakby trenował ją Jack Sparrow". 23-latka wykonała podobny nabieg w rzucie oszczepem w ramach siedmioboju na mistrzostwach Europy w Monachium.

Adrianna Sułek znów pobiła rekord życiowy. Został tylko jeden krok do medalu w Monachium

Adrianna Sułek znacznie poprawiła swoją sytuację w rywalizacji o medale na mistrzostwach Europy w Monachium dzięki pobiciu rekordu życiowego w skoku w dal. Wtedy Polka nie zaliczyła pierwszych dwóch prób, ale potem, z 24 mm zapasu, zajęła drugie miejsce z wynikiem 6,55 m. "Baliście się? Mocna psycha, nie bałam się ani chwili. Jedziemy dalej, na oszczep czekałam najbardziej" - pisała Sułek na Twitterze po zakończeniu tej konkurencji.

Adrianna Sułek rozpoczęła pierwszą kolejkę rzutu oszczepem od wyniku 40,39 m, a potem poprawiła wynik w drugiej kolejce o 1,22 m. Zdecydowanie najlepszy wynik 23-latka uzyskała w trzeciej próbie, rzucając oszczepem na odległość 42,86 m. Polka zajęła drugie miejsce w swojej grupie, tuż za Ukrainką Juliją Łoban (44,77 m). Adrianna Sułek ma 5560 punktów po sześciu konkurencjach i ma 63 punktów więcej od Belgijki Noor Vidts. Druga grupa w rzucie oszczepem, wraz z Pauliną Ligarską, wystartuje o godzinie 12:48.

Tym samym Adriannie Sułek w walce o medal mistrzostw Europy w Monachium został tylko bieg na 800 m, który odbędzie się w trakcie sesji wieczornej, około godziny 21:55. Transmisje z mistrzostw Europy w Monachium można oglądać w TVP Sport, na stronie internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.