Fajdek uderza w komentatorów TVP na ME w Monachium. "Do wymiany"

Paweł Fajdek pewnie awansował do finału rywalizacji młociarzy podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Po zakończeniu eliminacji opublikował nagranie swojego najlepszego rzutu. - P.S. Komentatorzy do wymiany - napisał w mediach społecznościowych, odnosząc się do słów komentatorów TVP.

Paweł Fajdek nie miał żadnych kłopotów z wywalczeniem awansu do finału rzutu młotem na mistrzostwach Europy w Monachium. Mistrz świata z Eugene drugim rzutem wypełnił minimum kwalifikacyjne, rzucając 79,76 m. Jego wcześniejszy rzut, na 75,78 m też wystarczyłby do udziału w finale, który odbędzie się w czwartek o 20:10.

Zobacz wideo Maria Andrejczyk: Ważniejsze są cisza i spokój, które pozwalają skupić się na najcięższej pracy

Fajdek: Komentatorzy TVP do wymiany

Paweł Fajdek po zakończeniu rywalizacji opublikował post w mediach społecznościowych, w którym znalazło się nagranie jego drugiego rzutu, wraz z komentarzem TVP. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie komentarz polskiego młociarza do nagrania. - Farfocel do finału i widzimy się jutro. P.S. Komentatorzy do wymiany - napisał Fajdek w mediach społecznościowych.

I choć Fajdek nie określił jasno, o które słowa komentatorów mu chodzi, można się domyślać, że na myśli miał słowa o problemach w eliminacjach na mistrzowskich imprezach. Dwukrotnie Fajdkowi zdarzyło się w przeszłości odpaść w eliminacjach na igrzyskach olimpijskich - w Rio de Janeiro, jak i w Londynie.

Paweł Fajdek nie będzie jedynym Polakiem, który wystartuje w finale rywalizacji w rzucie młotem. W eliminacjach znakomicie spisał się Wojciech Nowicki, który broni tytułu mistrza Europy wywalczonego w Berlinie w 2018 roku. Wówczas Fajdek zdobył srebrny medal i z pewnością będzie chciał powtórzyć wynik sprzed miesiąca, gdy zdobył złoty medal podczas mistrzostw świata.

Więcej o: