Ewa Swoboda powalczy o medal ME. Gdzie i kiedy oglądać bieg Polki? [TRANSMISJA TV]

Ewa Swoboda rozpocznie we wtorek 16 sierpnia walkę o medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Polka pobiegnie w trzecim półfinale, a być może także w finale. Gdzie i kiedy oglądać jej bieg? Transmisja TV, stream online.

W poniedziałek rozpoczęły się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Berlinie. Na konto polskiej reprezentacji już w pierwszej konkurencji wpadły dwa medale. Złoto w maratonie wywalczyła Aleksandra Lisowska, a dodatkowo Polki zdobyły brąz w drużynie. Nie zabrakło też innych polskich akcentów. Jednym z nich był występ Magdaleny Stefanowicz w eliminacjach biegu na 100 metrów. 21-latka osiągnęła czas 11,44 s i awansowała do półfinału.

Zobacz wideo Maria Andrejczyk: Ważniejsze są cisza i spokój, które pozwalają skupić się na najcięższej pracy

Ewa Swoboda w tym sezonie pokazuje rewelacyjną formę

Mistrzynię Europy na tym dystansie poznamy już we wtorek. O 20:35 rozpoczną się półfinały, w których oprócz Stefanowicz zobaczymy Ewę Swobodę. Polka zgodnie z nowymi zasadami nie musiała biegać w eliminacjach, a wszystko za sprawą 4. miejsca w europejskim rankingu. Nadzieje związane z jej występem w Monachium są spore. Swoboda jest w tym roku w rewelacyjnej formie. Świadczy o tym pobity rekord życiowy, który teraz wynosi 11,05 s. Podczas czempionatu sprinterka będzie celować w złamanie bariery 11 sekund. Choć udało jej się to osiągnąć podczas tegorocznych mistrzostw Polski w Suwałkach, wynik 10,99 s nie mógł zostać uznany z powodu sprzyjającego wiatru.

Sztafeta 4 razy 400 metrów w składzie z Igą Baumgart-Witan zdobyła srebrny medal na mistrzostwach Europy w Monachium.Złoto i brąz dla Polski w pierwszym dniu lekkoatletycznych ME. Ale były i wpadki

Wyniki te świadczą o tym, że Polkę stać na walkę o jak najlepszy rezultat. Planem minimum jest poprawienie wyniku z Berlina, gdzie Swoboda odpadła w półfinale. Jeżeli uda się go wypełnić, w decydującym biegu wszystko jest możliwe. Konkurencja jest jednak bardzo mocna. Faworytką do złota jest Dina Asher-Smith, która podczas mistrzostw świata w Eugene zajęła czwarte miejsce i wyrównała swój rekord życiowy (10,83 s). Jej głównymi rywalkami będą Mujinga Kambundji i druga z Brytyjek, Daryll Neita.

Aleksandra LisowskaLisowska sprawiła sensację na ME. A po biegu wyznanie. "Liczyłam na złoto"

Ewa Swoboda powalczy o medal mistrzostw Europy. Gdzie i kiedy oglądać bieg Polki? Transmisja TV, stream online

Ewa Swoboda pobiegnie w trzecim półfinale, który rozpocznie się o godzinie 20:49. Wcześniej w pierwszym biegu o godzinie 20:35 zaprezentuje się Magdalena Stefanowicz. Z kolei na godz. 22:25 zaplanowano finał, miejmy nadzieję z udziałem Polek. Transmisję ze wszystkich biegów na 100 m kobiet będzie można obejrzeć w kanale TVP Sport oraz na stronie internetowej sport.tvp.pl.

Więcej o: