Baumgart-Witan zirytowana po eliminacjach. "Te zasady są bardzo krzywdzące"

Iga Baumgart-Witan w poniedziałek awansowała do półfinału biegu na 400 metrów. Po swoim występie Polka wyraziła niezadowolenie wobec wprowadzonej przed ME zasady. - To bardzo krzywdzące - powiedziała w rozmowie z TVP Sport.

W poniedziałek rozpoczęły się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Monachium. Przed startem imprezy organizatorzy zdecydowali, że 12 najlepszych biegaczy na listach europejskich ma zapewniony bezpośredni awans do półfinałów. Skorzystały na tym między innymi Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska i Justyna Święty-Ersetic.

Zobacz wideo Maria Andrejczyk: Ważniejsze są cisza i spokój, które pozwalają skupić się na najcięższej pracy

Iga Baumgart-Witan grzmi po eliminacjach. "Faworyzowanie pierwszej dwunastki"

O dołączenie do koleżanek walczyła w poniedziałek Iga Baumgart-Witan. Polka w eliminacjach biegu na 400 metrów spisała się znakomicie i osiągnęła najlepszy rezultat. Zawodniczka przebiegła dystans jednego okrążenia w czasie 51,09, co jest nieznacznie gorszym wynikiem od jej rekordu życiowego (51,02 s). 

Po starcie Polka powiedziała, że liczyła na poprawę najlepszego rezultatu w karierze, ale nie kryła zadowolenia ze swojego występu. - Forma jest. Dobrze się czułam i cieszyłam się tym biegiem. Wszystko dzisiaj się dobrze składało od rana. Czułam w sobie moc i super emocje, byłam bardzo spokojna. Zastanawiałam się, w którą stronę to pójdzie, ale cieszę się - powiedziała w rozmowie z Aleksandrem Dzięciołowskim z TVP Sport mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4x400 metrów.

Sztafeta 4 razy 400 metrów w składzie z Igą Baumgart-Witan zdobyła srebrny medal na mistrzostwach Europy w Monachium.Złoto i brąz dla Polski w pierwszym dniu lekkoatletycznych ME. Ale były i wpadki

Obrończyni tytułu mistrzyni Europy w kobiecej sztafecie w krytyczny sposób odniosła się do zasady wprowadzonej przed tegoroczną edycją. - Te zasady są bardzo krzywdzące i faworyzują bardzo pierwszą dwunastkę. Półfinał już jutro, prawie rano. Uważam, że to bardzo nie fair. Mogli pójść o krok dalej i może od razu ósemkę dać do finału nie patrząc na czasy - mówiła w poniedziałek Baungart-Witan.

Półfinałowe biegi na 400 metrów z udziałem czterech Polek rozpoczną się we wtorek o godzinie 13:00.

Guba cieniem samej siebie. Obrończyni tytułu poległa na MEGuba cieniem samej siebie. Obrończyni tytułu poległa na ME

Więcej o: