Oto klasyfikacja medalowa lekkoatletycznych ME. Polska rządzi. Pięknie

Polscy sportowcy rozpoczęli kolekcjonowanie medali podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Po złoto w biegu maratońskim sięgnęła Aleksandra Lisowska, natomiast cała polska żeńska drużyna uzyskała trzeci wynik i brązowy medal. Dzięki temu biało-czerwoni prowadzą w klasyfikacji medalowej mistrzostw.

Bieg maratoński kobiet był pierwszym finałem rozgrywanym podczas tegorocznych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Na pierwszy dzień ME zaplanowano również finały w biegu maratońskim mężczyzn, pchnięciu kulą kobiet i mężczyzn, a także biegu kobiet na 10 kilometrów.

Zobacz wideo Maria Andrejczyk: Ważniejsze są cisza i spokój, które pozwalają skupić się na najcięższej pracy

Polska prowadzi w klasyfikacji medalowej ME

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Monachium zaczęły się dla biało-czerwonych znakomicie. Pierwsza finałowa konkurencja rozpoczęła się w poniedziałek o godzinie 10:30, kiedy to ruszył bieg maratoński kobiet. Na starcie pojawiło się pięć Polek, ale do mety dobiegły tylko trzy z nich.

Kapitalny wynik osiągnęła Aleksandra Lisowska, która z czasem 2:28:36 sięgnęła po złoty medal. 19. miejsce zajęła Angelika Mach z wynikiem 2:35:03, natomiast na 26. miejscu rywalizację ukończyła Monika Jackiewicz (2:37:15). Biegu nie zdołały ukończyć Izabela Paszkiewicz i Katarzyna Jankowska.

Co więcej, Polki w rywalizacji drużynowej uzyskały trzeci wynik, zdobywając dzięki temu brązowe medale. Lepsze były tylko Niemki i Hiszpanki. Z tego powodu w klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy Polska zajmuje obecnie pierwsze miejsce.

Klasyfikacja medalowa lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium 2022:

  1. Polska: 2 (1 złoty, 1 brązowy)
  2. Niemcy: 1 (1 złoty)
  3. Chorwacja: 1 (1 srebrny)
  4. Hiszpania: 1 (1 srebrny)
  5. Holandia: 1 (1 brązowy)
    Tabela medalowa ME 2022, screen

Kolejne szanse na medale Polaków

Pierwszego dnia mistrzostw szansę na poprawę dorobku medalowego biało-czerwonych będzie miało jeszcze dwóch reprezentantów Polski. W godzinach wieczornych odbędzie się finał w pchnięciu kulą, w którym udział wezmą Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk, który już pokazali moc w kwalifikacjach (uzyskali odpowiednio 20,96 m i 20,85 m).

Więcej o: